Grüne Fee Eesti juht Raivo Külasepp ütles,
et gaasi hinnatõus mõjub ettevõttele väga valusalt, kuid alternatiivsed
tegutsemisplaanid ning tahe jätkata on olemas.
“Kütte hinnatõus mõjub väga valusalt,” ütles Külasepp. “Ega ise ka täpselt ei tea, mis saama hakkab.”
“Meie energiakandjaks on maagaas, mille hind muutub iga kuu. Augustihind tõusis võrreldes juuliga 10%, ühest hetkest tuleb piir ette,” sõnas ettevõtte juht.
“Pole võimalik enam planeerida, viimasel aastal on kütte hind tõusnud üle kahe korra. Midagi tõsist tuleb ette võtta, aga ei tea veel, mis see on,” rääkis Külasepp.
“Tuleb oluliselt muuta, mida ja millal kasvatada saab. Põhiline kriteerium on energiamahukus, mis dikteerib. Tahe jätkata on olemas,” märkis mees ja lisas, et hetkel pole Grüne Fee töötajate vähendamine teema.
Külasepa sõnul läheneb maagaasi hind juba praegu 6,5 kroonile kuupmeetri kohta. Kui gaas hakkab maksma 10 kr/m3, tuleb leida alternatiivne kütteallikas või kajastub hinnatõus toodangu lõpphinnas.
„Aga, kes siis ostab, kuidas on ostujõud? Siin on palju lahtiseid küsimärke. Elame päev-päeva järel, hetkel on plaanid b, c ja d olemas,“ rääkis Külasepp.
Seotud lood
Sooja paar talve tagasi kiiresti tõusma
hakanud hind ei näita ka algaval hooajal rahunemise märke, sest hinnatõuse on
kinnitatud detsembrini välja.
Eesti üks vanemaid aiandeid, Jõhvi vallas
asuv Revino, paneb septembri lõpus uksed kinni, kuna gaas on nii kalliks läinud,
et kasvuhooneid talvel kütta ei jõuta.
Lahe Roosi kaubamärgi all roosikasvatust
majandav Hilda Valk ütles, et ei tea, kas kasvav küttehind kasvatuse
ellu jätab, kuid loobuda ka ei tahaks.
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.