Tere ASi juht Ülo Kivine ütles, et
piimatööstus kasutab oma retseptides ainult piimarasva, viimane toodete
kaalumuudatus toimus suvel, kui ühtlustati 20% hapukoore kaal pakis.
"Retseptides ei ole viimasel ajal muudatusi toimunud," rääkis Kivine ja lisas, et Tere AS kasutab oma toodetes piimarasva.
Toodete kaal sõltub Kivise sõnul tarbimisharjumustest ja tootjapoolsete seadmete võimalustest. "Kuivõrd paljud tooted on erinevatel tootjatel erinevate kaaludega, on kaubanduses letihinnad antud ka kilogrammi kohta. Viimanekaalu muutus toimus suvel, mil ühtlustasime 20% hapukoore kaalu pakis.
Hapukoore kaalumuudatus tulenes asjaolust, et Tere tootis ühe ja sama pakkeseadmega mitme erineva kaaluga toodet, mis raiskas nii aega kui materjali. "Kõige enam mõjutab piimatoodete hindu siiski toorpiima hind. Kütusest jm tulenev hinnatõus mõjutab väljamüügihindu marginaalselt," märkis Kivine.
"Kui on toode, mis vastab tarbija ootustele, võib see olla valmistatud ka odavamast toormest, kuid nagu näha, pole keegi sellega hakkama saanud," vastas ta samas küsimusele, kui paljud tööstused lähevad praegu üle pisematele ning odavamast toormest valmistatud toodetele. "Ju see on siis keerukas ülesanne," lisas Kivine.
Seotud lood
Eesti Toiduainetetööstuse Liidu juht
Sirje Potisepp ütles, et väikepakendit nõuab nii tarbija kui kaubandus, vahel
muudab aga toidukauba kogust pakendis uus tootmisliin.
AS Kalev Chocolate Factory turundusdirektor
Monika Heinrand ütles, et ehkki Kalevi batoonikese kaal vähenes 1 grammi võrra,
on pakendis üks-kaks kommi rohkem.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.