Glaskek avab 22. novembril Tartus
Baltimaade suurima puitakendetootmise tehase, milles on pinda 8000 ruutmeetrit
ja mille kogumaksumus ületab 100 miljonit krooni.
Ettevõtte teatel hakatakse uues tehases valmistama kuni 250 puitakent päevas, mis on senisest tootmisvõimsusest ligi viis korda suurem. Glaskeki nõukogu esimehe Vladimir Oberšneideri sõnul saab uues tehases tööd 80 inimest. „Tegemist on suuresti ekspordile orienteeritud tootmisüksusega, mis toetab Glaskeki üldist tegevusstrateegiat,” lisas Oberšneider.
AS Glaskek on 1992. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte, millest on tänaseks kujunenud rahvusvaheline kontsern, omades tütarettevõtteid ja sidusfirmasid Eestis, Lätis, Leedus ja Venemaal. Kokku kuulub ettevõttele 2 klaaspakettide, 5 plastikakende, 2 puit- ja puitalumiiniumakende ning 5 alumiiniumkonstruktsioonide tehast. Kokku toodetakse Glaskekile kuuluvates Tallinna, Tartu, Narva, Riia, Daugavpilsi ja Sankt-Peterburi tehastes maksimaalselt 300 000 akent aastas.
Glaskeki konsolideeritud käive moodustas 2006. aastal 922 miljonit krooni. Glaskeki ettevõtted annavad tööd enam kui 1000 inimesele.
Seotud lood
Glaskeki juht ja omanik Indrek Pajuri
loodab jahtuva ehitusturu tingimustes uut aknatehast avades, et ostjaid jagub
ning paneb lootused puidudefitsiidile.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.