Vene gaasigigant Gazprom palus valitusel
tühistada leping, mille kohaselt oleks Siberi gaasimaardlatest saadetud suuri
gaasikoguseid Hiinasse.
Ettevõtte asejuhi Aleksander Ananenkovi sõnul tähendaks 80 miljardi kuupmeetri iga aasta Hiinasse saatmine, et Venemaal tekib gaasidefitsiit.
Hiinasse eksporditav gaas pidi tulema Exxon Mobili Sahhalin-1 projektist.
"Me arvame, et valitus peaks väljastama määruse, mille kohaselt Sahhalini projekt müüakse Gazpromile, et me saaksime Venemaad gaasiga varustada. Venemaa neli kaugida regiooni tarbivad aastas 15 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Exxon ei tohiks Venemaa gaasi eksportida," ütles Ananenkov.
Kui valitsus Gazpromi palve täidab, ei saa Hiina Venemaalt enam gaasi, et rahuldada õitseva majanduse kasvavat energiavajadust.
25% Euroopa Liidu gaasist tuleb samuti Venemaalt. Gaasipuudus Venemaal peab olema veel tõsisem, kui analüütikud seni arvanud on.
Seotud lood
Vene energiagigant Gazprom ja Sahhalin
Energy omanikud, kellele kuulub Sahhalin-2 projekti arendamise litsents, ei
allkirjastanud lepingut, mille järgi Gazprom pidi endale saama projekti
Sahhalin-2.
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.