Rakvere Lihakombinaadi juhatuse esimehe
Olle Hormi sõnul kaotaks ettevõte Venemaa sanktsioonide tõttu umbes miljon
krooni kuus, kuid saaks siiski hakkama.
Küsimusele, kas tekkinud olukord ka Rakvere Lihakombinaadi tegevust mõjutab, vastas Horm: "Ikka. Hetkel on veel teadmata, kas 70-100 tonni kaupa hakkab Venemaa poole liikuma või mitte. See selgub järgmisel nädalal."
Hormi sõnul jääks ettevõte tellimuste kaotamisega ilma kuus umbes miljonist kroonist, mis moodustab ettevõtte ühe kuu kogukäibest ligi 3%.
"Olukord ei ole nii kriitiline. Loomulikult on kurb. Iga kroon on ettevõttele tähtis, kuid suvi tuleb, me saame hakkama," selgitas ta.
Kui lihakombinaat Vene turu ka kaotaks, ei tähendaks see muudatusi ettevõtte personalis. Tööd ei kaota Hormi sõnul seetõttu keegi.
Rakvere Lihakombinaat ekspordib kaupu Vene turule Peterburi piirkonda.
Seotud lood
HKScani omanduses olev Rakvere
Lihakombinaat pole ekspordis Venemaale viimasel nädalal muutusi täheldanud,
kirjutab Kauppalehti.
Kuigi pärast aprillirahutusi kuulutasid
Venemaa kaupmehed Eesti kaupadele boikoti, on eksport idapiiri taha siiski
taastumas.
Eesti toiduainetööstus ekspordib oma
toodangust Venemaale 23 protsenti, mistõttu võib Venemaa boikoti jätkumine tuua
raskeid tagajärgi siinsele toiduainetööstusele.
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.