Estiko Plastari juht Triin Anette Kaasik
ütles Äriplaanil, et nad on pakenditööstuses hakanud ka värbama naisi
töökohtadele, mis varem oli mõeldamatu.
Kaasiku sõnul on neil vähema arvu inimestega käive kogu aeg tõusnud. Kaasik tõi välja ühe tähtsama probleemina kvalifitseeritud personali nappuse.
"Personalijuht peab tegema müügitööd, et saada töötajaid," rääkis Kaasik. Estiko on teinud jõupingutusi töötajate kinni hoidmiseks, näiteks pakutakse töötajatele sooja toitu. Samas ei ole Estikol konkreetset plaani töötajate kinni hoidmiseks: "Kui töötaja ikka teatab hommikul, et ta läheb homsest Rootsi tööle, siis me ei saa teda takistada. Money talks!"
Estiko on hakanud naisi rakendama tööle seal, kus see oli varem mõeldamatu. "Kaudselt on naiste eelistamise põhjuseks see, et naised on odavam tööjõud," möönis Kaasik. "Üldjuhul siiski naisi Norrasse ehitajaks ei värvata," lisas ta.
Estiko on mõelnud ka võõrtööjõu peale. Samas on pakenditööstuse valdkond küllaltki keerukas ning ei ole väga lihtne võtta tööle inimest, kes ei oska kohalikku keelt.
Lääne-Euroopas hakkab tööstusvõimsust üle jääma, samas Baltikumis konkurents pakenditööstuse valdkonnas jälle tiheneb. Kaasiku sõnul teeb tal meele mõruks, kui Läti konkurendid saavad Euroopa struktuurfondidest abi. Konkurentsi eelist raske on Eestist leida, lisas Kaasik.
Seotud lood
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.