Keemiatööstuse TOP: silma paistavad kosmeetikatootjad
Tänavuse keemiatööstuse TOPi esikolmik annab kinnitust, et nõudlus ilu- ja kosmeetikatoodete järele pole kahanenud ning kaks ettevõtet kolmest tegutseb edukalt just selles valdkonnas.
Keemiatööstuse TOPis kolmanda koha saavutanud Glamlaci juhi Veronika Kookmaa sõnul pole neil invetseerimisjulgus kadunud. Foto: Andras Kralla
Tegelikult pole muidugi kummagi ettevõtte, ei esikohal oleva Eurobio Lab OÜ ega kolmandaks tõusnud Glamlac OÜ edu üllatav. Mõlemad on olnud ka varem keemiatööstuse TOPis kõrgetel kohtadel, Glamlac on lisaks sellele olnud kolm aastat järjest (2020-2022) Äripäeva gasell-ettevõte. Eurobio Lab tegeleb orgaaniliste kosmeetikatoodete valmistamisega, Glamlac on spetsialiseerunud üsna kitsale valdkonnale – ripsme- ja küünekosmeetika.
Eesti-Hollandi ühisettevõte PharmaPark avas 24. mail Tallinnas Euroopa ühe suurima veterinaarravimite tehase. Investeeringu suurus on 50 miljonit eurot ning lõviosa toodangust hakkab minema ekspordiks.
Rahandusministeerium sai Euroopa Komisjonilt põhimõttelise nõusoleku Viru Keemia Grupp´i plastipürolüüsi projekti toetamiseks õiglase ülemineku fondi rahadest. Tegu on pretsedenti loova otsusega, mis sillutab teed ringmajanduslike tehnoloogiate edasiseks arendamiseks ja toetamiseks Eestis.
Eesti ehitusvahutootja Wolf Group jätkab äri Venemaal: Delovõje Vedomosti veendus, et mõlemad ettevõtte tütarfirmad tunnevad ennast hästi, nimetavad sõda spetsoperatsiooniks ja plaanivad aktiivselt Narva jõe taga areneda.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.