• 31.03.22, 13:00

Riik aitab kriisis tööstureid likviidsusabi ja spetsialistidega

Eesti suurimat majandusharu ehk tööstust mõjutavad korraga koroonakriisist ja Ukraina sõjast tulenevad tarneahelamured ning energiakriisist tulenevad kõrged hinnad ja spetsialistide puudus. Murede leevendamiseks on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil plaan pakkuda töösturitele likviidsusabi läbi KredExi ja rahvusvahelise eksperdi kaasamist, kes aitaks leida uusi ekspordiriike ja tarnepartnereid, rääkis ministeeriumi majandusarengu asekantsler Sille Kraam saates „Tark elukeskkond“.
Saates "Tark elukeskkond" räägib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsleri Sille Kraam, milline on riigi plaan tööstusettevõtete aitamiseks.
  • Saates "Tark elukeskkond" räägib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsleri Sille Kraam, milline on riigi plaan tööstusettevõtete aitamiseks. Foto: Andras Kralla
Saate fookuses on kõiki Eesti tööstusettevõtteid kimbutavad probleemid. 17. märtsil toimunud tööstuskonverentsil „Tark tööstus“ tehtud intervjuudes räägivad Eesti tööstusettevõtete juhid, kuidas kasvavad toormehinnad, probleemid tarneahelatega, energiakriis ja töötajate puudus on nende tegevust mõjutanud.
Oma mõtteid jagavad Saksa Automaatika tegevjuht Ats Alupere, Fractory kaasasutaja Rein Torm, Radius Machingu tegevjuht Ahti Talts ja ABB juhatuse liige Leho Kuusk.
Saate võtab kokku intervjuu majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsleri Sille Kraamiga, kes kommenteerib tööstuse probleeme riigi vaatepunktist ja pakub lahendusi, mis tööstussektorile toeks võiks olla. Intervjuud viis läbi ja saate pani kokku Gregor Alaküla.
Kuula saadet siit:
Riik aitab kriisis tööstureid likviidsusabi ja spetsialistidega
00:00

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.12.24, 14:52
Inseneriakadeemia annab kutseõppele kaalu juurde
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana „masintöötlustehnoloogiad“ ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“. Kutsekeskharidusõppe inseneeria valdkonna erialade lõpetajatele luuakse paremad võimalused jätkata õpinguid kõrghariduse tasemel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele