• 03.11.22, 09:30

Eesti Energia teenis üheksa kuuga üle saja miljoni euro kasumit

Eesti Energia normaliseeritud puhaskasum oli kolmandas kvartalis 27,4 miljonit eurot. Elektrimüügitulust üle 60% teenis kontsern väljaspool Eestit. Kiire kasv ja kasumlikkus võimaldas Eesti Energial investeeringuid võrreldes möödunud aastaga suurendada enam kui kaks korda 124 miljoni euroni. Sellest lõviosa läks tuule- ja päikeseparkide rajamisse. Tegemist on Eesti Energia viimaste aastate suurimate investeeringutega ühes kvartalis.
Paldiski tuulepark.
  • Paldiski tuulepark. Foto: Eesti Energia
„Võrreldes mullusega oleme viiekordistanud investeeringuid taastuvenergiasse, saanud turuosalt teiseks energiaettevõtteks Lätis ja Leedus ning võtnud tööle üle 700 uue töötaja,“ rõhutas Eesti Energia finantsdirektor Andri Avila majandustulemusi kokku võttes.

Seotud lood

Majandustulemused
  • 04.08.22, 09:39
Eesti Energia investeeris teises kvartalis ligi sada miljonit eurot
Eesti Energia puhaskasum oli teises kvartalis 33 miljonit eurot, kuid samal ajal investeeris kontsern 98 miljonit eurot. Sellest lõviosa taastuvenergia tootmisse ning elektrivõrgu uuendamisse ja uutesse võrguliitumistesse. Tegemist on Eesti Energia viimaste aastate suurimate investeeringutega ühes kvartalis.'
Uudised
  • 29.07.21, 11:33
Eesti Energia kasum kerkis üle kolme korra
Eesti Energia teenis juuniga lõppenud esimesel poolaastal rekordilise 538 miljoni euroni küündinud müügitulu juures 16,5 miljonit eurot puhaskasumit. Mullu samal perioodil oli ettevõtte puhaskasum 5 miljonit eurot.
Uudised
  • 04.05.21, 11:05
Eesti Energia teenis I kvartalis 26,5 miljonit eurot puhaskasumit
Eesti Energia müügitulu kasvas 2021. aasta esimeses kvartalis aastataguse perioodiga võrreldes kolmandiku võrra, 297,3 miljoni euroni, ning ettevõte teenis 26,5 miljonit eurot puhaskasumit.
  • ST
Sisuturundus
  • 21.12.24, 17:14
Alumiiniumi igavene elu algab joonestuslaual. Kuidas kavandada korduvkasutatavaid tooteid?
Alumiinium on 100% taaskasutatav materjal ja taaskasutatud alumiiniumist uute toodete valmistamine nõuab vaid 5% esmase alumiiniumi tootmiseks kulunud energiast. Seetõttu on oluline tagada, et kogu tarbimisjärgne alumiiniumijääk jõuaks tagasi ringlusesse. Ringmajanduse võtmeks on toote elutsükli planeerimine juba joonestuslaual – taaskasutatavatest materjalidest toodete kujundamine, mis kestavad kauem ja mida saab lahti võtta ning taaskasutada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele