Kui koroonaajal toimus meeletu pakkide saatmine ja vaja oli tohutult palju lainepappi, siis praeguseks on tootmismahud tagasi tõmmatud, ütleb Räpina Paberivabriku juht Kaur Palm.

- Räpina Paberivabriku tegevjuht Kaur Palm ja valmistoodang. Foto: Toomas Kelt
Eesti kõige vanem tööstusettevõte ei asu mitte Tallinnas, nagu võiks arvata. Hoopiski Kagu-Eestis, Räpinas, kus paberivabrik töötab juba pea kolmsada aastat.
Räpina Paberivabriku tegevjuht Kaur Palm selgitab sissejuhatuseks, et paberit Räpinas ei valmistata. Hoopiski kartongi ning olulisemaks tooteks on kartongist pakendid, peamiselt erisugused pakkenurgad. Aga nagu öeldakse – see pole veel kõik. „Oleme valmis täitma igasuguseid pakkematerjalide tellimusi, kui klient oma soovist teada annab, saame kohe öelda, kas oleme selleks võimelised ja kui oleme, siis kuna toode valmis saab,“ selgitab Palm.
Selleni pole aga jõutud päevapealt. Ja kuigi ajalugu ulatub sadade aastate taha, on praegune vabrik midagi hoopis muud, kui see oli kunagi päris alguses. Palmiga räägimegi peamiselt ettevõtte tänasest päevast ja tulevikust, aga muidugi ei saa mööda minna ka ajaloost.
Juttu tuleb ka ettevõtte robotiseerimisest ning digitaliseerimisest. Mõlemast valdkonnast on Palmil tuua nii häid kui halvemaid näiteid. Kord tuli üks robot tootmises lihtsalt vahelt ära võtta, sest roboti töö oli aeglasem ja kallim kui inimese tehtu. Samuti juurutas ettevõte kaks aastat uut ERP-süsteemi, millest tuli lõpuks siiski loobuda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuidas tegutseda nii, et väiksema materjali ja rahakuluga saaks paremini ning rohkem, kuid kvaliteet selle juures ei kannataks vaid hoopis tõuseks? Euroopa Liidu struktuuritoetuste meede "Ettevõtete ressursitõhusus" pakub tööstusettevõtetele selleks suurepärast võimalust.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.