Eurotsooni töösturite mured ei vähene, sest ekspordist sõltuva majanduse jaoks on tööstusaktiivsus langenud kuue aasta madalaimale tasemele, selgub IHS Markiti esialgsetest andmetest.
- Kaubanduspinged on Saksa tööstust tugevalt mõjutanud. Foto: Reuters/Scanpix
Saksa töötleva tööstuse kombineeritud ostujuhtide indeks (PMI) langes juulis ootamatult madalale.
Tööstuse alamindeks langes 43,1 punktini, kukkudes 45 pealt juunis. See on oluliselt madalamal 50 punkti piirist, mida loetakse stabiilseks kasvuks. Näitaja on hiliseim tõestus sellest, et regiooni tööstus on endiselt Brexiti ja kaubanduspingete tõttu löögi all.
Komposiitnäitaja langes juunis 51,4 punkti peale, Reutersi küsitletud analüütikud olid oodanud 52,5punktist näitajat.
Markiti sõnul eurotsooni nõrkus juulis jätkus ning mais ja juunis nähtud kasv andis juulis järele. Juuli kasv on eurotsooni jaoks viimase kuue aasta nõrgim. Eurotsooni majanduse kasv võib Markiti hinnangul teises kvartalis langeda prognoositud 0,2 asemel 0,1 protsendini.
Ka eurotsoonis tervikuna töötleva tööstuse langus juulis süvenes ning komposiit PMI tuli oodatud 52,2 asemel 51,1, mis on aga endiselt positiivsel poolel.
Saksamaa hiljutine IFO Makroökonoomika keskuse uuring näitas, et aina rohkem tööstusettevõtteid
tahab vähendada palgakulusid, piirates selleks tööliste töötunde.
Seotud lood
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.