Halvimad ajad toiduainetööstuses peaksid olema möödas, kuid valitsuse soovimatus omamaist tootmist kaitsta on andnud eeliseid konkurentidele, kirjutab Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp vastuses Tööstusuudiste sektori arvamusliidrite küsitlusele.
- Toiduliidu juht Sirje Potisepp on toiduainetööstuste tuleviku suhtes ettevaatlikult optimistlik, kui just valitsus uusi kaudseid makse ei kehtesta. Foto: Raul Mee
Kuna toidutööstus on väga tihedalt seotud tarbijate valikutega ja valikud omakorda sõltuvad üha enam tarbijate sissetulekutest, muutub väga oluliseks, et inimestel säiliksid töökohad ja sissetulekud. Kuna maksukoormus tõuseb, on eriti oluline, kui palju jääb perede sissetulekutest peale esmakulutuste tegemist üldse järele, et suunata see tarbimisse. Ja mitte lihtsalt tarbimisse, vaid toetada oma valikutega Eesti tootjaid, siis jääb raha meie riigi eelarvesse ja saame toetada oma vajadusi. Ebastabiilsust on endiselt palju ning ettevõtjad oma otsustes väga kaalutlevad.
Tööstusuudised küsis sektori liidritelt: mis on tööstuses 2024. aastal kõige olulisem teema? Milliseks hindate tööstuse ekspordi väljavaadet? Kuidas hindate meie konkurentsivõimet? Millised on tööstussektori väljavaated käesoleval aastal?
Seotud lood
Ettevõtjad ootavad riigilt eelkõige kindlustunnet, et nende tegevuskeskkonda puudutavad otsused ei jõustuks üleöö, vaid neile eelneksid pikemad arutelud, kirjutab Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas vastuseks Tööstusuudiste tööstussektori arvamusliidrite küsitlusele.
Kliimaministeeriumi kavandatava jäätmereformi eesmärgid on kahtlemata üllad, kuid selle rakendamisega kaasnevad kulutused jõuavad ühel või teisel moel ikka tarbija rahakotini, kirjutab Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp.