Pärast maikuu järsku langust näitas USA töötleva tööstuse indeks juunis mõningast taastumist. Juulis toimus aga taas kukkumine. Indeks on hetkel 50.9 protsendi tasemel ehk 0.9 protsendipunkti kaugusel stagnatsiooni märkivast piirist. Uute tellimuste hulk langes allapoole 50 piiri esimest korda alates juunist 2009. Järsult aeglustus ka sektori tööhõive kasv, jäädes siiski kõrgemale 50 piirist. Positiivse poole pealt pidurdus hinnalangus kolmandat kuud järjest, langedes juulis 9 protsendipunkti.
Brasiilia töötleva tööstuse indeks langes 47.8 protsendi tasemele, märkides madalaimat väärtust alates 2009. aasta maikuust. Tegemist on teise järjestikuse kuuga, mil indeksi tase on allpool 50 piiri, märkides tööstussektori kokkutõmbumist. Uute tellimuste hulk vähenes 27 kuu kiireimas tempos. Selle valguses vähendasid ettevõtted ka tootmismahtusid ning langus oli suurim alates aprillist 2009. Samuti vähenes tööhõive Brasiilia töötlevas tööstuses teist kuud järjest.
Hiinas langes töötleva tööstuse indeksi väärtus 49.3. protsendini. See aga tähendab, et varasemalt kasvult on jõutud kokkutõmbumise faasi. Uute tellimuste arvu kasv jätkas aeglustumist, samas kui eksporttellimused olid kolmandat kuud järjest languses. Need mõjud tõid kaasa ka üldise tootmismahu vähenemise. Tänu kodumaise nõudluse olemasolule, on tööstustoodangu aastane kasv jätkuvalt 12-13% tasemel, mis võimaldab Pekingil jätkata rahapoliitika karmistamist (s.o intressimäärade tõstmist) ka aasta kolmandas kvartalis (kui selleks peaks inflatsioonist tulenevalt vajadus tekkima).
Erinevalt ülejäänud maailmast, näitas Jaapani töötlev tööstus teist kuud kasvu tänu uute tellimuste arvu kasvule. Indeksi üldväärtus jõudis 52.1 protsendi tasemele. Kasv toimus nii tootmismahus kui ka varudes. Esimest korda pärast maavärinat ja tsunamit suurendasid ettevõtjad ka töötajate arvu.
Venemaa töötleva tööstuse indeks langes esimest korda pärast 2009. aasta detsembrit allapoole 50. piiri. Kokkutõmbumist oli näha nii uute tellimuste üldarvus kui ka eksporttellimuste arvus. Üldine tootmismaht oli juulis küll ülalpool kasvu piiri (s.o 50 tase), kuid kasv aeglustus. Sektori tööhõive juulis kasvas, kuid seda siiski vaid marginaalsel määral.
Võttes arvesse ligi 30. riigi töötleva tööstuse hetkeseisu ning nende osakaalu maailma tööstuses, on koostatud töötleva tööstuse globaalne üldindeks, mille tase langes varasemalt 52.3. protsendi tasemelt ligikaudu stagnatsiooni ehk 50.6 protsendini, mis tähendab madalaimat taset alates 2009. aasta juulist. Globaalne tootmismaht tõusis vaid marginaalselt ning uute tellimuste hulk oli languses. Positiivsema poole pealt kasvas tööhõive ning vähenes inflatsioonisurve.
Kokkuvõtlikult on aasta alguskuudel alanud kasvu aeglustumine muutumas reaalseks languseks. Tuleb siiski tõdeda, et hetkel on töötleva tööstuse globaalse üldindeksi tase kõrgemal paigalseisu märkivast 50. joonest. Lisaks on üsna kindel, et käesoleval nädalal astuvad suurriikide valitsusjuhid konkreetseid samme uue majanduslanguse vältimiseks. Kui need sammud on piisavalt jõulised, võib meelestatus kiirelt pöörduda ning võime näha trendi pöördumist.