Eesti Maaülikoolis testitakse paekivist radiaatorit
Eesti Maaülikooli katlalaboris testitakse ettevõtte Iidne Stone Solutions paekivist valmistatud vesi-õhk soojusvaheti tehnoloogilisi omadusi, selgitamaks selle tõhusust erinevates tingimustes.
Paekivist radiaator on uurimisel Maaülikoolis. Foto: Iidne Stone Solutions
Katsetustes kasutatakse soojusenergia arvestit Zener, mis võimaldab automatiseeritud andmehõivet ja sisendenergia täpset mõõtmist, teatas Maaülikool. Lisaks määratakse küttekeha ja ümbritseva keskkonna temperatuurierinevus spetsiaalsete pinnatemperatuuri andurite abil. Soojusvahetuspind võetakse aluseks tootja esitatud tehniliste andmete põhjal või selgitatakse välja mõõdistamise teel.
Metrosert ja Eesti Maaülikool sõlmisid koostöö arendamiseks raamlepingu, mille eesmärk on toetada ettevõtteid tehnoloogiliste väljakutsete lahendamisel ning tõsta Eesti konkurentsivõimet.
Eesti Maaülikool ja osaühing Fibenol otsivad koostöös uusi võimalusi puidust saadava lignotselluloosi väärindamiseks nii, et seda saaks kasutada inimeste, loomade või mikroorganismide toiduks. Aprillikuus toimub häkaton „Wood to Food“, mille võidumeeskond saab võimaluse oma idee edasiarenduseks koos Fibenoliga.
Maaülikoolis on inseneriõpe oluline valdkond, millega seotud erialad tudengid moodustavad kolmandiku kogu üliõpilaste hulgast. Inseneriteadus on meile oluline, räägib Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi õppedirektor Margus Arak.
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.