Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted 2024. aasta juulis püsivhindades 5,8% vähem toodangut kui eelmise aasta samas kuus. Tööstuse kolmest sektorist kasvas toodang mäetööstuses 16,9% ja energeetikas 16,3%, kuid kahanes töötlevas tööstuses 7,8%.

- Suurematest tööstusharudest vähenes juulis teistest enam elektroonikaseadmete tootmine. Foto: Pixabay
Statistikaameti juhtivanalüütik Helle Bunder selgitas, et juulis vähenes tööstustoodangu maht rohkem kui kahes kolmandikus töötleva tööstuse tegevusalades. „Olulisematest tööstusharudest kahanes puidutöötlemine (7,1%), elektriseadmete (5,6%) ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmine (19,8%), samuti pisut metalltoodete tootmine (1,1%). Suurema osatähtsusega tööstusharudest kasvas aga toiduainete (13,5%), kummi- ja plasttoodete (4,4%) ning ehitusmaterjalide (1,8%) toomine,“ tõi Bunder välja.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Juunis kahanes tööstustoodangu maht võrreldes mulluse juuniga 3 protsenti, teatas statistikaamet.
Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2024. aasta juulis võrreldes juuniga 0,4% ja võrreldes eelmise aasta juuliga 0,8%.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.