Riik koondas kestlikkusaruandlust puudutava info ühte kohta
Rahandusministeerium käivitas uue informatsiooniportaali aitamaks ettevõtjad aru saada, mis on kestlikkusaruandlus, kellele see kohaldub, kuidas aruandluseks valmistuda ning millised on asjaomased nõuded ja regulatsioonid.
Kestlikkusaruandluse esitamise kohustus eelkõige avaliku huvi ja suurettevõtetele, 2026. aastal ka börsil noteeritud VKEdele. Pildil ühe suurettevõtte, VKG õlitehas Kohtla-Järve. Foto: Andras Kralla
Üle-Euroopalise kestlikkusaruandluse kohustuse rakendamisega 2025. aasta algusest luuakse eeldused rohereformiga seatud eesmärkide täitmiseks, suunates muuhulgas investorite huvi just kestlikumate ettevõtete rahastamisele.
Eesti tööstusettevõtted peavad ettevõtlusega seotult ESG ehk keskkonnaalastest, sotsiaalsetest ja valitsemisega seotud teemadest kõige olulisemateks energiakasutuse juhtimist, töötajate tervist ja ohutust ning ärieetikat. Ettevõtete jaoks on aga siiani suurim murekoht regulatsioonide keerukus.
Kui ettevõte täna kogu tarneahela keskkonnajalajälge ei kaardista ja tarnijatega koos selle vähendamisega ei tegele, võidakse sind homme lihtsalt välja praakida, nentis ESG nõustamisega tegeleva konsultatsioonifirma Sustinere asutaja ja partner Marko Siller täna alanud Pärnu Tarneahelakonverentsil.
Jätkusuutlikkusega seotud andmete kogumine ja tõendamine on muutumas üha rohkemate ettevõtete jaoks kohustuseks. Juhtimiskonsultant ja koolitaja Helen Klettenberg tutvustab ESG põhimõtteid ja jagab soovitusi, kuidas valmistuda eesootavaks aruandluskohustuseks.