Mitmed Euroopa metsarikkad riigid usuvad, et Euroopa Liidu tasandil on vaja rohkem ühise metsanduspoliitika kujundamisel kaasa rääkida ja oma erisusi ning huvisid kaitsta. Foto: Pixabay
Grupi For Forest Group+ moodustasid 2022. aastal neli riiki - Soome, Austria, Sloveenia ja Rootsi. Eesmärgiks seati mitteametliku koostöö arendamine metsandusega seotud küsimustes, teadmiste ja kogemuste vahetamine ning ühiste seisukohtade kooskõlastamine metsapoliitika küsimustes. Nelja asutajaga liitub nüüd ka Prantsusmaa.
Eesti Metsatöötajate Ametiühingu ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu (EMPL) hinnangul on täna valitsuses arutatav Metsanduse arengukava eelnõu lühinägelik ning jätab arvestamata sotsiaalmajandusliku mõõtme. Kokkuvõttes mõjuks selline metsanduse käekäik laastavalt nii Eesti metsadele kui maapiirkondade elanike toimetulekule.
Värske Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatide ja Eesti 200 koalitsioonilepe lubab kärpeid ja mitmete maksude tõusu. Vähem on juttu majanduskasvu saavutamisest ja tööstuspoliitikat pole üldse mainitud. Samas ei ole leppes ka varem jutuks olnud raiemahtude piiramist.
Biotoodete tootmine on Eestis kasutamata võimalus, kuid kahjuks ei soodusta Eesti metsanduspoliitika puidu kõrgemasse väärindamisse investeerimist, rääkis Viru Keemia Grupi (VKG) biotoodete arendusjuht Lauri Raid hiljuti toimunud konverentsil Puidutööstuse Äriplaan 2024.