Xiaomi avas Hiinas tehase, kus ei tööta ühtegi inimest
Hiina nutiseadmete tootja Xiamo teatas oma esimese ühegi inimese osaluseta töötava tehase, nn „pimeda“ tehase töölehakkamisest. Tehas peaks töötama kiirusel telefon sekundis.
“Pime” tehas tähistab täisautomatiseeritud tootmisüksust, mis tegutseb inimestetea. Pilt on illustaratiivne ning ei ole seotud Xiaomi tehasega. Foto: Unsplash
Väljaande Gizmochina.com teatel andis Xiaomi nutitehase tegevuse ametlikust algusest teada oma sotsiaalmeedia kanalitel. Uus tehas peaks suutma töötada 24 tundi ööpäevas ühegi inimese sekkumiseta. Tehase masinad teevad omavahel koostööd, ning ka tootmiskvaliteeti kontrollivad Xiaomi arendatud intelligentsed süsteemid. Tehase tootmiskiirusena on välja käidud „telefon sekundis“ ehk aastas kümme miljonit nutitelefoni.
Ehitussektori tulevik seisneb automatiseerimises ja elamispindade odavamaks muutmises, tõdeti konverentsil Forum Wood Building Baltic 2024. Eesti Kunstiakadeemia Puitarhitektuuri Kompentsentsikeskuse PAKK kaaskorraldatud üritusel pakkus oma lahenduse välja Londonis elav arhitekt Gilles Retsin, kelle idufirma arendab välja automatiseeritud mikrotehaseid majaehituseks.
Tehisaru kasutamine aitab tõsta tootlikkust ja konkurentsivõimet, sest see muudab tootmise juhtimise kiireks ja andmepõhiseks, kirjutab Tartu Teaduspargi AI valdkonna juht ja Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE AI ekspert Martin Rebane.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.