EKT Ecobio biogaasitehase väetis on sertifitseeritud
Eesti Keskkonnateenuste tütarettevõte EKT Ecobio sai biogaasi tootmise kõrvalsaaduse, väetisena kasutatava kääritusjäägi ehk digestaadi kvaliteeti kinnitava sertifikaadi.
EKT Ecobio Maardu biogaasijaam. Foto: Kristjan Kruuser
Sertifikaadi väljastas SA Taaskasutatavate Materjalide Sertifitseerimiskeskus. EKT Ecobio on ainuke tehas Eestis, mis toodab biogassi elanikkonnalt kogutud biojäätmetest. Kääritusjääki kasutatakse väetiseks põllumajanduses, sertifikaadi olemasolu näitab selle kvaliteedi kindlust. Sertifikaat väljastati nii vedelale kui tahkele kääritusjäägile.
Sektori suurimatest ettevõtetest kaotasid kõik viimase nelja kvartali müügitulus, viis suurimat ettevõtet aga kasvatasid sel perioodil oma turuosa, selgub värskest Äripäeva Infopanga koostatud jäätmekäitluse konkurentsiraportist. Toome teieni kümme suurima käibega tavajäätmete ja kümme metallijäätmete käitlejat.
Alexela ja Infortar alustasid Järvamaal Oisus ja Tartumaal Ilmatsalus asuvate rohegaasijaamade laiendamist, mille tulemusel saavad jaamad võtta vastu enam toidujäätmeid.
2017. aastal suurenes Estonian Celli biogaasi toodang võrreldes eelmise aastaga 3% võrra. Ettevõte tootis 76%-lise metaanisisaldusega biogaasi kokku 7,9 miljonit kuupmeetrit ning on selle näitajaga juba mitmendat aastat Eesti suurim biogaasi tootja.
Maailma suurim kaablitootja Prysmian on tutvustamas kontserni uut äristrateegiat, millega liigutakse kaablitootjast täislahenduste pakkujaks. Ettevõtte juhi Massimo Battaini sõnul on viieaastase äristrateegia Connect to Lead eesmärk ära kasutada praegust turupositsiooni oma tugevuste arendamiseks ja kindlustamiseks ning olla eestvedaja kaablitööstuse innovatsioonis.