CERNi tuntuim ettevõtmine on elementaarosakeste kiirendi. Foto: Unsplash
CERNi täisliikmelisus avab meie ettevõtjatele võimalusi maailma tipptasemel teaduskoostööks, põhjendab valitsus otsust. CERNi eesmärk on tagada riikide koostöö alusteaduslike tuumauuringute vallas.
Eesti insenerid võitsid Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooni (CERN) hanke, et luua maailma suurima osakestefüüsika labori hiigeltunnelites liikuvad platvormid, millega päästemeeskonnad saavad kiiresti jõuda parandama ohutusplokkide ja seadmete liigutamise taristut.
Kaheksa Eesti ettevõtet osalevad sel nädalal Euroopa Tuumauuringute Organisatsioonis (CERN) Baltic Industry Days seminaril. Neile tutvustatakse koostöövõimalusi ning iga ettevõtte jaoks toimuvad eraldi kohtumised CERNi tehniliste osakondadega, kes on vastavate ettevõtete võimekusest huvitatud.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.