Viimase aastaga ligi kolme miljardi eurost koondkäivet näidanud puidutööstused on tunda saanud suurt käibelangust, nelja kvartali koondkäive langes aasta varasema perioodiga võrreldes 20%, selgub värskest Äripäeva infopanga puidutööstuse konkurentsiraportist.

- Saematerjali tootjad kaotasid viimase aastaga käibest pea kolmandiku. Foto: Raul Mee/EMPL
Vaadates erinevaid puidutööstuse harusid, siis kõige suurema osakaaluga tegevusala – saematerjali tootmine – on languselt kolmandal kohal. Nende langus oli 27,5%. Käibelangusega edestavad saematerjali tootjaid puittaara ja puitalusta tootjad (käive langes 30,3%) ning ehituspuusepa- ja tisleritoodete tootmine (28,6%). Samas on saematerjali tootmisega tegelevate ettevõtete osakaal koguvalimist 31,4%, puitpakendite tootjatel 4,5% ja ehituspuidu osa 1,2%. Kõige väiksem käibelangus – 10,5% - oli aga valdkonnas muu.
Äripäeva infopanga värske puidutööstuse kvartaliraporti leiad SIIT. KPMG Law juhtivpartner ja vandeadvokaat Karin Oras nendib oma kommentaaris, et kuna sektori koosseis on kirju, on olukord sektoris mõnevõrra erinev.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Swedbanki värskes tööstusuuringus osalenud puidutööstusettevõtjate hinnangul on sektoris jalad põhjas ning käesolevaks aastaks ennustatakse käibe kasvu ning eelmise aastaga sarnast või veidi kasvavat kasumlikkust. Investeeringud on aga jätkuvalt tugevas languses.
Puidutööstuste tootmismahud on vähenenud, kuivõrd nõudluse vähenemise tõttu on kukkunud ka hinnad, kirjutab KPMG Law juhtivpartner ja vandeadvokaat Karin Oras värskes puidutööstuse kvartaliraportis.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.