Tööinspektsiooni 2023. aasta tööohutuse, -õnnetuste ning -tervishoiu statistikast selgub, et eelmisel aastal toimus tööstussektoris 1046 tööõnnetust, mis on väikseim arv viimase viie aasta jooksul.

- Tööinspektsiooni peadirektor Kaire Saarep. Foto: Mihkel Leis
Ka üldiselt on vähenenud nii tööõnnetuste kui ka surmaga lõppenud tööõnnetuste arv. Siiski toimus eelmisel aastal keskmiselt 8 tööõnnetust päevas — peamiselt kaubanduses, ehituses, veonduses ja laonduses, tervishoius ning puidutööstuses. Tööõnnetuste tagajärjel kaotati riigis kokku miljon töötundi ning kulutati ligi 5,5 miljonit eurot Tervisekassa raha, teatab Tööinspektsioon. Kokku registreeriti 2023. aastal 3296 tööõnnetust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Esmakordselt avalikustab Tööinspektsioon nimekirja ettevõtetest, keda sel aastal kontrollima hakatakse.
Tööinspektsioon viis veebruaris ja märtsis läbi tööelu parendamiseks ja tööõnnetuste ennetamiseks sihtkontrolli metallitööstuse ettevõtetes. Kokku kontrolliti 118 ettevõtet, puudusi leiti kokku 598 ja ettekirjutusi koostati 57 ettevõttele, seisab Tööinspektsiooni kokkuvõttes.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.