Eesti Energia valmistub plastikeemia tehase ehitamiseks
Eesti Energia plaanib Ida-Virumaale rajada ringmajandusel põhineva keemiatööstuskompleksi, mille toodang oleks tooraineks rahvusvahelistele plastitööstustele.
Eesti Energia tootmisüksused on koondunud Auvere tootmisalale. Foto: Eesti Energia
Käivitatud on esimese Auveresse rajatava plastikeemia tehase põhiprojekteerimine, mille viivad läbi valdkonna rahvusvahelised suurnimed Technip Energies ja Honeywell.
Kuigi investeeringud tööstusvaldkonda on langenud ja firmajuhid ennustavad investeeringute jätkuvat vähenemist, on Eestisse kerkimas ligi paarkümmend uut tehast. Usinaim tootmispindade laiendaja on metallitööstus.
Keskkonnaamet avalikustas otsuse eelnõu, millega saaks Enefit õlitootmiseks keskkonnakompleksloa üksnes 10 aastaks ning tingimusel, et ettevõte astub selle aja jooksul samme kliimamõju oluliseks vähendamiseks.
Eesti Energia õlitehaste kliimasõbralikumaks muutmine nõuab suuri investeeringuid ning selleks otsitakse ka välisinvestoreid, märgib Eesti Energia keemiatransformatsiooni juht Lauri Karp saates "Energiatund".
Eesti Energia investeeris mullu teadus- ja arendustöösse 11,9 miljonit eurot, keskendudes enda tegevuse keskkonnajälje vähendamisele ning klientidele nutikamate ja kasulikumate teenuste arendamisele.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.