Järjest sagenevate küberrünnakute üheks sihtmärgiks on olnud ka tööstusautomaatika. Riigi Infosüsteemi Ametist kinnitati Tööstusuudistele, et otseselt tööstusseadmete vastu suunatud rünnakud sagenenud ei ole.
RIA koostab regulaarselt ülevaateid Eestis toimunud küberrünnakutest, kuid tööstusseadmed nendes ülevaadetes õnneks ei domineeri. Foto: Seiko Kuik/RIA
Novembris-detsembris tabas ka Eesti ettevõtteid rünnak, mis oli suunatud Iisraeli firma Unitronics tööstusautomaatika juhtseadmete vastu. RIA andmetel said pihta vähemalt kolme Eesti ettevõtte seadmed. Ühel juhul seiskus kaheksa katlamaja kaugjuhtimisseadme töö, teise rünnakuga sai pihta ühe valla vee-ettevõte ning selle tulemusena seiskusid üheksa reovee ja ühe joogivee pumbajaama kaugjuhtimisseadmed, kuid pumbajaamade töö siiski jätkus. Kolmas samalaadne rünnak tabas ehitusmaterjalide tootjat. Hiljem tabas rünnak veel ühte Eesti väiksemat katlamaja.
Alanud aastat on nimetatud oluliseks pöördepunktiks tööstuses. Industry Europe tõi esile seitse olulisemat muutust, millele tööstusettevõtted peavad 2024. aastal tähelepanu pöörama.
Küberkurjategijad ründasid kahte samadele omanikele kuuluvat Eesti tööstusettevõtet, mis pikkade läbirääkimiste tulemusena olid sunnitud maksma lunaraha.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.