Tehnoloogiaarendaja UP Catalyst kavatseb laiendada CO2 heitest saadud süsinikmaterjalide ja grafiidi tootmist, et pakkuda Euroopa akutootjatele kestlikku tooraineallikat. Selleks kasutatakse kaasatud nelja miljonit eurot.
- UP Catalyst meeskond Foto: Peeter Paaver
Rahastus saadi samal ajal, kui Hiina teatas grafiidiekspordi piirangutest, mis on suurendanud nõudlust akude tootmiseks vajaliku alternatiivse tooraine järele. Eriti mõjutab see Euroopat, kes impordib 99% grafiidist Hiinast. Saadud investeeringuga ehitab UP Catalyst tööstusliku katsereaktori, mis suudab töödelda kuni 100 tonni CO2 aastas ja toota 27 tonni süsinikmaterjale. See teeb UP Catalystist maailma suurima rohegrafiidi tootja.
Seotud lood
Eesti idufirma UP Catalyst leiutas tehnoloogia, kuidas saab kasvuhoonegaasi kasutada ülivajalike süsiniknanomaterjalide tootmiseks. Saadud toormaterjalist on eelkõige huvitatud elektriautode akude tööstus.
Riias toimunud Baltic Sustainability Forum & Awards lõputseremoonial kuulutati välja võitjad. 29 finalisti seast selgitas Baltikumi-ülene žürii võtjad kaheksas kategoorias. Võidu teenis kaks Eesti ettevõtet, lisaks tunnustati Baltikumi silmapaistvamaid jätkusuutlikkuse eestvedajaid.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.