Novembri tööturu kiirstatistikast võib näha, et uusi töösuhteid registreeriti vähem kui kahe varasema aasta novembris. Samas jääb eelmistele aastatele alla ka lõpetatud töösuhete arv.

- Alates 2022. aasta algusest on enim töökohti vähenenud töötlevas tööstuses.
- Foto: Toomas Kelt
Statistikaameti andmeteadur Kadri Rootalu kirjutab tööturu kiirstatistika andmetele tuginedes, et lõppenud töösuhete hulgas on küllaltki kõrge koondamiste osakaal: rohkem kui 5% novembris lõpule jõudnud töösuhetest lõppes koondamisega. Näiteks 2022. aasta esimeses pooles, mil tööturul oli enneolematult palju töötajaid, oli koondamisega lõppenud töösuhete osakaal alla 3%. Novembris lõppes tööturu kiirstatistika andmetel koondamisega rohkem kui 1800 töösuhet, oktoobris oli koondamisi saja võrra vähem. Koondamiste arvud jäävad küll alla selle aasta juunikuule, mil koondamisega lõppenud töösuhete arv oli üle 2000, kuid ületavad eelmise aasta sügiskuude statistikat.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Statistikaameti andmetel on kolmandas kvartalis tööstussektori vabade ametikohtade arv aastataguse ajaga võrreldes langenud ligi 25%.
Kui mõnes majandusvaldkonnas puudutavad jalad juba põhja, siis tööstuse puhul näib langus jätkuvat endise hooga. See trend ei pruugi muutuda isegi kaugemas tulevikus, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor värskes majanduskommentaaris.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.