Moodulmajade turul pole veel olulist nõudluse taastumist märgata. Majatootja Harmet hoiab varsti juba teist kuud Pärnu tehase töötajaid miinimumpalgaga kodus ja loodab, et tellimused tulevad enne, kui tuleb hakata raskeid otsuseid tegema.

- Kuigi tööd napib, ei taha Harmeti juht Alo Tamm töötajatest kergekäeliselt loobuda ja maksab neile tellimuste ootamise eest miinimumpalka edasi. Foto: Liis Treimann
“Meie äri kindlasti ei ole selline rahulik rong, mis loksub. Kogu aeg on volatiilsus päris aktiivne ja siin ongi see, et kas kohane või sure,” võttis Harmeti juht Alo Tamm viimased aastad kokku, kirjutab Äripäev.
Majaelementide tootja KMT Prefabi juht ja Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees Martin Talts tõdes, et majatootjate turg on endiselt maas. “Mingit selget hinnapäringute kasvu või traditsioonilistel sihtturgudel nõudluse elavnemist ei ole veel märgata,” sõnas ta.
Juba mai lõpus oli selge, et tööde mahu vähenemise pärast peab Harmet vähendama töötajate palka. Keila külje all Kumnas asuvas tehases, kus on veel tööd pakkuda, vähendati palka juulis 30 protsendi võrra. Pärnu tehasele aga praegu tööd ei jätkugi ning töötajad ootavad alates juulist miinimumpalka saades kodus uusi tellimusi.
Palga vähendamise asemel said töötajad valida hüvitisega lahkumise, mida osa töötajatest ka tegi. Koos üldise koondamisega on Pärnu tehases töötajate arv Tamme sõnul sel aastal vähenenud umbes poole võrra ehk 120 inimeseni.
Ta lisas, et tuleb arvestada, et eelmisel aastal kasvasid tootmismaht ja töötajate arv ka erakordselt kõrgele. Seega liiguti Tamme sõnul tagasi pigem buumieelsele tasemele. Harmetis kokku kasvas töötajate arv eelmisel aastal umbes 600ni, kuid nüüd on Tamme sõnul inimesi alles 450 ringis.
Loe pikemalt Äripäevast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soome metsanduskontserni Stora Enso teade Rakvere vallas tegutseva Näpi saeveski sulgemisest ei ole üksikjuhus. Sisendhindade tõus ja nõudluse langus on hakanud mõjutama ka maailma suurimaid puidutööstusi.
Eile andis moodulmajatootja Harmet Ukraina põhjaosas asuva Ovrutši lasteaia ehitusobjekti üle Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskusele, kes jätkab lasteaia sisustamisega. Hoonete ehitus, sh kõigi moodulite tarnimine Eestist ja pommivarjendi rajamine kohapeal, teostati kõigest 170 päevaga.
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.