Skeleton Tecnologies´i strateegiline investor, Jaapani tööstuskorporatsioon Marubeni andis Skeletonile lisafinantseeringu järgmise põlvkonna salvestustehnoloogial põhinevate „superakude“ tehase ehitamiseks. Finantseeringu suurust Marubeni ei avalda.
Superkondensaatorite tootmine Saksamaal Skeletoni tehases. Foto: Skeleton
Euroopa suurim superkondensaatorite tootja Skeletoni uued „superakud“ on energisalvestid, mis tagavad suurema võimsuse ja oluliselt kiirema laadimise-tühjenemise kui kasutusel olevad akud. Skeletoni „superakud“ võivad kasutust leida raskeveokites, näiteks kaevandusmasinates. Selle suuna arenduses teeb Skeleton koostööd Shell´iga, aga ka mitmete suurte auto- ja raskeveokite tootjatega Euroopas ja USAs.
Skeleton Technologies sõlmis koostöölepingu Norra cleantech-ettevõtega TECO 2030, et kiirendada rohevesiniku kasutuselevõttu merendussektoris ning demonstreerida heitevaba meresõidu ja sadamategevuse võimalikkust.
Skeleton Technologies ja autotööstusettevõtte Martinrea International Inc asuvad elektrifitseerima Põhja-Ameerika ja Euroopa suurlinnade jäätmeveokeid, et vähendada nende süsinikuheidet. Koostöö pikemaajalisem eesmärk on pakkuda raskeveosektorile tõhusat ja ohutut elektrifitseerimistehnoloogiat.
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.