Paljud ettevõtjad on seisnud silmitsi küsimusega, kas oma laonduse digitaliseermiseks osta valmistoode, ehk nö tarkvara "karbis“ või töötada nullist välja täiesti uus lahendus? Esimene ei pruugi alati ühilduda olemasoleva tarkvaraga, teine on reeglina aga päris kallis. Kuid on veel kolmas variant, nagu selgub metallitööstusettevõtte Favor kogemusest.

- Hannes Laaser (paremal) ja Priit Ulmas (keskel) jagasid Favori laomajanduse digitaliseerimise kogemusi tänavusel konverentsil Tark Tööstus 2023. Foto: Raul Mee
„Meie jaoks oli probleem väga lihtne: ühel pool on meil olemas ERP (enterprise resource planning – toim), ehk siis ettevõtte majandustarkvara, teisel pool on tõstukijuht-komplekteerija ning tema tegevuse andmed ei liigu reaalajas. Ehk tõstukijuht teeb oma töö ära, komplekteerib kauba, tõstab autole, kuid see info ei jõua reaalajas ERPi. Logistikaspetsialisti peamiseks töövahendiks oli paber ja pliiats ning ühel hetkel saime aru, et selline süsteem ei ole enam jätkusuutlik,“ nentis ASi Favor tarneahelajuht Hannes Laaser.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
3 praktilist sammu hankejuhtimise digitaliseerimiseks
Enne digitaliseerimist mõelge, mida te digitaalselt hankimiselt soovite, soovitab maikuus Pärnu tarneahelakonverentsil esinev ostu- ja hankejuhtimise digitaliseerimise guru James Meads.
Julgen täna öelda, et tarneahelas on eeliseid neil, kellel on suhted hästi juhitud, ütleb tarneahela ekspert Hannes Laaser.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.