Moodulmajatootja Akso-Haus andis sisse pankrotiavalduse, firmale ehitusteenust pakkuv Akso-Haus Tuumik on likvideerimisel.

- Akso-Haus andis sisse pankrotiavalduse. Foto: Meeli Küttim
“Kõlab klišeena, aga saatuslikuks said koroonapandeemia ja Ukraina sõda,” ütles Akso-Hausi likvideerijana ametis olnud Jaanus Silm.
Silm nentis, et Akso-Haus esitas pankrotiavalduse läinud nädalal. Enam-vähem samal ajal esitas firma peale pankrotiavalduse ka võlausaldaja Hekler Industrial HR, kes ootab Silma sõnul Akso-Hausilt mõndakümmet tuhandet eurot. Need kaks menetlust on nüüd ühendatud, täpsustas Silm.
Kui esiti läks Akso-Haus likvideerimisele, siis sai Silma sõnul õige pea selgeks, et ettevõttel on kohustusi rohkem kui vara: tema sõnul on firmal võlgu enam kui miljoni eest, samas varade hulk küündib 200 000 euroni. Veidi raha on ettevõttel ka kontol, lisas Silm ja jätkas, et suurimad võlausaldajad on ettevõtte omanikud, kes firma päästmiseks pumpasid Aksosse viimase aasta jooksul umbes miljon eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Juhuse läbi puitmajade tootmist juhtima sattunud Jana Reitsakas on oma uute väljakutsetega rahul. Ta on püsinud Akso-Haus OÜ kiire arengu juures ja näeb lähiaastatel suurt potensiaali moodulitest puitmajade ehitamisel. „Järjest enam hinnatakse taastuvast ressursist puitehitusi ja inimesed saavad aru, et kiirelt ja sisetingimustest valminud moodulelamud pakuvad kõrget kvaliteeti“. Naisjuhi Jana Reitsakas abil avame puidust moodulmajade tootmise telgitagusid.
Majatootja AKSO-HAUS laiendab tootmispinda ja avab veel sellel kevadel Vasalemmas uue 4500-ruutmeetrise tootmishalli ja 2300-ruutmeetrise tenthalli. Investeeringute maht on 2,5 miljonit eurot.
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.