Valitsus otsustas täna pärast põhjalikke arutelusid saata metsanduse selle kümnendi arengukava eelnõu Riigikogusse. Keskkonnaminister Madis Kallas avaldas lootust, et Riigikogu praegune koosseis jõuab meie metsade tulevikku määrava arengukava veel enne valimisi heaks kiita.

- Keskkonnaminister Madis Kallas loodab metsanduse arengukava vastuvõtmist veel selle Riigikogu kosseisu poolt. Foto: Toomas Kelt
„Metsanduse arengukava tervikuna rõhutab veelgi enam metsanduse rolli elurikkuse tagamisel ja kliimamuutuste leevendamisel,“ ütles keskkonnaminister Madis Kallas. „Kliimaeesmärkide saavutamiseks ei tohiks Eesti metsades aastas raiuda üle 9 miljoni tihumeetri. Loodan, et Riigikogus jõutakse ühiskondliku otsuseni, kuidas me edaspidi Eesti metsi kaitseme ja majandame. Tänan ka kõiki neid osapooli, kes on viimase nelja aasta jooksul arengukava väljatöötamisse panustanud.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänasel kujul Riigikogule esitatud metsanduse arengukava on võimatu toetada, sest olukorras, kus nii ökoloogid kui ka metsandussektori inimesed ei ole tehtud tööga rahul, peaks parlament võtma aja maha, ütlevad Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid ja endine keskkonnaminister Tõnis Mölder.
Eesti Metsatöötajate Ametiühingu ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu (EMPL) hinnangul on täna valitsuses arutatav Metsanduse arengukava eelnõu lühinägelik ning jätab arvestamata sotsiaalmajandusliku mõõtme. Kokkuvõttes mõjuks selline metsanduse käekäik laastavalt nii Eesti metsadele kui maapiirkondade elanike toimetulekule.
Kevaditi aktiviseerub töö ehitus- ja energiasektoris mis suurendab nõudlust erinevate tõstukite järele. Uute ja kasutatud tõstukite müügi ning hooldusega tegeleva ettevõtte Liftest OÜ tegevjuht Marek Lemsalu nendib, et nende hooaeg on hoogsalt alanud ja jätkuvalt esindab ettevõte Eestis kolme maailma tipptootja kaubamärke Ommelift, Socage ja JLG.