Haava puitmassi tootja Estonian Cell sõlmis Rootsi ettevõttega C-Green koostööleppe uurimaks, kas puitmassi töötlemisel tekkivaid jäätmeid saab ümber töödelda. C-Green on patenteerinud lahenduse märgadest biojäätmetest hüdrosöe tootmiseks.

- Estonian Celli haavapuitmassi tehas Kundas. Foto: Estonian Cell
Leppe järgi hakkab C-Green uurima oma tehnoloogia rakendamist Estonian Celli Kunda tehases. C-Greeni OxyPower HTC™ tehnoloogiaga muudetakse puhastusseadmete setted ja muud märjad orgaanilised jäätmed hüdrosöeks - kuivaks, steriilseks, biopõhiseks süsinikuga rikastatud tooteks, mida saab kasutada biokütusena või mullaparandajana. Võrreldes kasutusel olevate märgjäätmete käitlemise meetoditega on C-Greeni tehnoloogia abil võimalik vähendada jäätmekäitlusel tekkivaid kasvuhoonegaaside heitkoguseid kuni 80%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Haavapuitmassitootja Estonian Cell pälvis juuni alguses oma valdkonnas nii Eesti kui ka Baltimaade esimese EMAS sertifikaadi, mille saavad vaid need ettevõtted, mis teevad oma keskkonnamõju vähendamiseks rohkem kui nõutakse.
Estonian Cell saavutas 2021. aastal rekordilise müügikäibe 90,9 miljonit eurot ja lõpetas aasta 3,5 miljoni eurose kasumiga, seda vaatamata 4. kvartali negatiivsele tulemusele, mille põhjuseks olid aasta lõpus hüppeliselt tõusnud energiahinnad.
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.