Riigikogu liikme ning endise ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Andres Suti sõnul tuleb järgmisel valitsusel tööstuspoliitikaga edasi minna ja see peab olema üks prioriteetidest.
- Andres Sutt Foto: Liis Treimann
"Aus on öelda, et kuna valimisteni on jäänud väga lühike ajaperiood, siis tööstuspoliitika elluviimine on järgmise valitsuse teha. Arvan, et see peab järgmisele valitsusele olema prioriteet, sest tööstuspoliitikasse on väga palju sisendit andnud ka tööstusettevõtted ise," vastas Andres Sutt Tööstusuudiste küsimusele, kuidas tuleks edasi minna tööstuspoliitika rohelise raamatuga.
Seotud lood
„Tuleviku tööstus ei erine minu silmis mitte kuidagi IT-valdkonnast, sest mõlemad on tehnoloogiakesksed,“ sõnas ettevõtlusminister Andres Sutt 25. mail toimunud Industry 5.0 konverentsi avakõnes. Aruteluringis tõdesid nii avaliku sektori esindajad kui tööstusjuhid, et tööstusest ei saada ühiskonnas laiemalt aru ja sektorist tuleb senisest rohkem rääkida.
Aasta tagasi andis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teada, et tööstuspoliitika roheline raamat on taas laual ning uued eesmärgid ja visioonid saavad 2021. aasta lõpuks paberile. "Tööstusuudised eetris" saates võtame tööstuspoliitika fookusesse ja teeme kokkuvõtted, kuhu oleme nüüdseks jõudnud ja millised on järgmised sammud.
Info Eesti tööjõuprobleemide kohta on jõudnud ka välismaale, märkis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööstusvaldkonna juht Andri Haran eile toimunud riigikogu töötleva tööstuse toetusgrupi koosolekul.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.