Eesti ettevõtjad jätkavad praegu oma tegevust Venemaal: seni pole riik neile teadet ettevõtte riigistamisest saatnud ning töötajaid pole veel sõtta kutsutud. Kuigi olukord pole kaugeltki enam mõistlik, kavatsevad ettevõtjad hambad ristis naaberriigis vastu pidada.

- Metaprinti juht Martti Lemendik väitis, et Venemaa riigijuhid proovivad paanikat ja ärevust ära hoida ning mitte sekkuda inimeste eraellu ning ettevõtlusesse, kui pole tungivat vajadust. Foto: Liis Treimann
Kergmetalli tootva ettevõtte Metaprinti tootmises Peterburi lähedal on tööl enam kui 50 inimest. Ettevõtte juht Martti Lemendik nentis Äripäevale, et mobilisatsiooniga seotud info on veel liiga värske ja järeldusi on vara teha.
Kuna Metaprinti tehas ei tooda riigikaitseks vajalikku, siis Lemendik enda sõnul natsionaliseerimisohtu ei tunne. Sellest rohkem pelgab ettevõtja oktoobris kehtima hakkavat tollikorra muudatust, mille tõttu ei õnnestu kaubaautodel enam piiri ületada.
Lemendiku sõnul saabus otsus sulgeda Vene kaubateed ootamatult. "Ega siin olukorras midagi mõistlikku ei paista, kõik läheb aina meeleolukamaks," tegi Lemendik kokkuvõtte.
Masina- ja metallitööstuse Hekoteki juht Heiki Einpaul rääkis, et ka nende tütarettevõtte Peterburi kontoris töötab 12 inimest. Pole kuulda olnud, et keegi nendest oleks saanud kutse sõtta ning Einpaul ütles kindlalt, et ega nende töötajatest keegi sõdida ei taha – pigem otsvad kõik viise, kuidas mobilisatsioonist pääseda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.