Majanduslanguse hirm pani tööstusmetallid järsult odavnema
Tööstusmetallide hinnad on viimastel nädalatel järsult langenud, sest kõrgemad intressimäärad paisutasid globaalse majanduslanguse hirme. Samuti muretsetakse maailma suurima metallitarbija – Hiina – nõudluse pärast.
Majanduslanguse hirm jõuab ka metallitoorme turule. Foto: Movidagrafica Barcelona/Pexels
Vase hind langes Londoni metallibörsil kahe nädalaga 10,8 protsenti, 8848 dollarini tonnist. Vahepeal jõudis hind ka 8830 dollarini, mis on madalaim tase alates 21. septembrist.
Metallihinnad on aprilli teises pooles sattunud surve alla, sest USAs oodatakse järsemat intressimäärade tõusu ning Hiina on koroonaviiruse piiranguid karmistanud. Kardetakse, et mõlemad faktorid mõjutavad maailmamajanduse kasvu negatiivselt ja seega survestavad ka tuleviku nõudlust metallide järele.
Tööstusmetallid on aprillis liikunud suuresti erisuunaliselt, tugevat tõusu on näidanud tsink ja tina, aga alumiiniumi ja nikli hinnad kukkusid mitme nädala madalaima tasemeni. Nafta järsk hinnalangus on toonud aga kaasa ka kütuste odavnemise.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.