Alexela ja Infortari ühisfirma Eesti Biogaas OÜ ostab Vinni biogaasijaamast kaasomanikud välja ja saab ettevõtte ainuomanikuks, kui konkurentsiamet tehingule loa annab.
- Infortari tegevjuhi Martti Talgre (keskel) sõnul maksab iga biogaasi jaam nullist ehitades rohkem kui 10 miljonit eurot, kuid rohepöörde vaates sellest ei pääse. Foto: Liis Treimann
Infortari tegevjuht ja Eesti Biogaasi juhatuse liige Martti Talgre selgitas, et Alexela ühisäri huvi on olnud omada tütarettevõtetes kontrollpakki ning eesmärk on tootmist laiendada. Kui kolm biogaasijaama on tütarettevõtted, siis on võimalik tekitada ka rohkem sünergiaid, ütles ta.
Talgre näeb biometaani tootmises suurt potentsiaali, sest Euroopa Komisjoni kliimapakett „Eesmärk 55” näeb ette, et tulevikus piiratakse oluliselt kasvuhoonegaaside emissiooni põllumeeste poolt, mis tähendab, et mingis perspektiivis peavad põllumajandustootjad leidma jaama, kuhu oma loomade sõnnik viia. Selliselt hoitakse ära ka metaanileke ning toota maagaasi väärtusega Eesti kohalikku kütust.
Pikemalt saab lugeda
Äripäevast.
Seotud lood
Alexela ja Infortari ühisfirma Eesti Biogaas ning põllumajandussektori suurtootja Estonia avasid Türi vallas Oisus uue biometaanijaama, mis kasutab toormeks sõnnikut.
Eesti ettevõtete Infortar ja Alexela asutatud ühisettevõte Eesti Biogaas, mis hakkab tootma kohalikku taastuvkütust biometaani, sai konkurentsiametilt tegutsemisloa. Ettevõte plaanib juba sel suvel alustada sõnnikust ja biojäätmetest rohegaasi tootmist Vinnis ja Ilmatsalus, koguinvesteeringu maksumus ulatub ligi 15 miljoni euroni.
Alexela Grupp asub Paldiski veeldatud maagaasi (LNG) terminali rajama koostöös investeerimisfirmaga Infortar, millele kuulub muu hulgas Eesti Gaas ja suurosalus Tallinkis.