Alexela Grupp asub Paldiski veeldatud maagaasi (LNG) terminali rajama koostöös investeerimisfirmaga Infortar, millele kuulub muu hulgas Eesti Gaas ja suurosalus Tallinkis.

- Ain Hanschmidt ja Heiti Hääl. Foto: Liis Treimann
Alexela nõukogu esimees Heiti Hääl ütles, et Paldiski LNG terminal peab olema avalik terminal ning sellega on tema sõnul oodatud liituma ka teised turuosalised ja investorid.
"Juhul kui valitsus paneb paika Vene gaasist loobumise tähtaja ja Elering rajab toruühenduse, on erasektor ühisel jõul võimeline lahendama tervikprobleemi ja käivitama terminali käesoleva aasta kütteperioodi alguseks, novembriks," ütles ta.
Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt ütles, et Eestile tähendaks terminali rajamine lisaks ajaloolist võimalust võtta piirkonnas energiapatarei roll. Paldiski LNG terminal kataks lisaks Eestile vähemalt 80 protsendi ulatuses ära ka Soome gaasivajaduse.
Pikemalt saab lugeda
Äripäevast.
Ain Hanschmidt ja Heiti Hääl esinevad
29. septembril 2022 toimuval
majanduskonverentsil "Äriplaan 2023". Loe lisa ja haara piletid
SIIT.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eilsel kohtumisel leppis Läti koalitsioon kokku, et riik peaks arendama oma LNG-terminali, ütles peaminister Krišjanis Karinš pärast koosolekut toimunud infotunnis.
Eesti süsteemihaldur Elering ja Soome gaasisüsteemihaldur Gasgrid teevad koostööd, et rajada Eesti-Soome gaasitoru Balticconnectori mõlemasse otsa LNG ujuvterminali vastuvõtmise võimekus. LNG ujuva hoidla ja taasgaasistamisüksuse terminali ehk laeva, millel on veeldatud gaasi torugaasiks muutmise võimekus, rendivad Eesti ja Soome kahasse.
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas ja Soome majandusminister Mika Lintilä leppisid kokku, et Soome ja Eesti rendivad ühiselt veeldatud maagaasi (LNG) ujuvterminali, mis asub tagama kahe riigi gaasi varustuskindlust.
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kinnitas Äripäeva hommikuprogrammis, et valitsuse eileõhtusel koosolekul saadi nõusolek Eestisse LNG-terminal rajada.
Metallitööettevõte Danival MW investeeris kaks aastat tagasi tootmisvõimekuse kasvatamiseks ligi 1,5 miljonit eurot uutesse tööpinkidesse ning juhatuse liikme Rainer Danieli sõnul võib täna juba öelda, et julge samm tasus end ära.