Biometaanitootjad ootavad riigi toetuse pikenemist, kuid riik leiab, et biometaani tootmine suureneb ka ilma abirahata. Küll plaanitakse hakata täiendavalt toetama biometaani tarbimist.
Biometaan OÜ juhatuse liige ning Eesti Biogaasi Assotsiatsiooni juht Ahto Oja ütles, et gaasitootjad on rääkinud riigile juba palju aastaid, et tasuks panustada just biometaani tootmisse. Samas pole riik tema sõnul Ukraina sõjast ja Vene gaasist loobumise plaanidest hoolimata aktiviseerunud. “Jõuline kriisiplaan oleks väga mõistlik,” märkis Oja.
Eesti ettevõtete Infortar ja Alexela asutatud ühisettevõte Eesti Biogaas, mis hakkab tootma kohalikku taastuvkütust biometaani, sai konkurentsiametilt tegutsemisloa. Ettevõte plaanib juba sel suvel alustada sõnnikust ja biojäätmetest rohegaasi tootmist Vinnis ja Ilmatsalus, koguinvesteeringu maksumus ulatub ligi 15 miljoni euroni.
Alexela ja Infortari ühisfirma Eesti Biogaas ning põllumajandussektori suurtootja Estonia avasid Türi vallas Oisus uue biometaanijaama, mis kasutab toormeks sõnnikut.
Homme toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents „Biometaan transpordikütusena – see on võimalik?“, mille fookuses on biometaani valdkonna edendamine, vajalike kavandatavate toetusmeetmete tutvustamine ja teiste riikide kogemustest õppimine.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.