Kui eestlased käivad Soomes tööl, siis kohalikest odavama tasu eest, mitte ei kingi vennasrahvas meile Soome keskmisest kõrgemat tasu. Kus on siis loogika, et meie siin peame näiteks ukrainlastele maksma tingimata kohalikest kopsakamat palka, imestab ettevõtja Enn Veskimägi.
- Mööblitööstuse Standard omanik Enn Veskimägi tuli pärast paariaastat pausi tagasi firma juhatusse, sest olukord oli ettevõttes keeruliseks muutunud. Foto: Patrik Tamm
Mööblitööstur Enn Veskimägi sõnul tuuakse Eesti mööblitööstuses väga palju õmblejaid kolmandatest riikidest. "Ja kui meie oma õmbleja saab 1500-1600 eurot, siis kuidas ta vaatab, kui kõrval töötab Ukraina õmbleja, kes peab saama 2300-2400? See tekitab ebavõrdsust ja see ei ole loogiline. See tekitab ainult frustratsiooni seal maja sees," ütleb Veskimägi intervjuus.
Mida peaks valitsus tegema tööjõumure lahendamiseks?
Kõigepealt tahaks, et meid kuulataks ja siis kuulda võetakse. Tavaliselt lõpeb see asi küll paremal juhul esimesega – kuulatakse küll, aga kuulda ei taheta võtta.
Seotud lood
"Professionaalid teevad oma asja väga hästi ja südamega ning sealt tekibki stress ja ülekoormus," rääkis suurettevõtja ja mööblitööstuse Standard omanik Enn Veskimägi Äripäeva raadio saates "Kuum tool".
Tänane "Lavajuttude" saade on salvestatud septembri alguses toimunud Pärnu juhtimiskonverentsil pealkirjaga "Kasvame! Võtmetöötajate innovatsiooni juhtimine", kuhu koguneti, et teada saada, kuidas ennast ja teisi paremini juhtida.
Eduka Eesti mööblitootja Standardi uueks tegevjuhiks sai Vegerd Veskimägi, kes on ühtlasi Standardi juhatuse esimehe Enn Veskimägi poeg. Ka Enn Veskimägi ise tuli novembris pärast kaheaastast pausi tagasi juhatuse esimeheks.