Kuigi vasehinnad on sattunud viimase kuu aja jooksul surve alla, on üldine tööstusmetallide trend jätkuvalt tõusev, sest pandeemiaga seotud piiranguid leevendatakse, tarneahelatega on probleeme ning nõudlus püsib üldiselt tugev.
Üldine tööstusmetallide hinnatrend on endiselt tõusev. Foto: Pexels
Risk hinnalanguseks on aga olemas. “Kui majandusandmed paranevad, siis võivad turud muutuda keskpankade rahapoliitika karmistamise osas närviliseks ning see võib mõjutada aktsia- ja võlakirjaturge. Korrektsioonid nendel turgudel mõjutaks ka tooraineid,” ütles tooreinete analüüsifirma Fastmarketsi baasmetallide juht William Adams.
Viimase kümnendi üks suurimaid tooraineturgude tõuse otsib uusi põhjuseid, et veelgi kõrgemale tõusta. Viimastel nädalatel on hinnad langenud, sest Föderaalreserv andis vihjeid, et stimuleerimismeetmeid võidakse leevendada ning Hiina ähvardab kehtestada meetmeid kõrgete hindade vastu.
Nädala börsiuudised: tööstusmetallid jätkuvalt tugeva surve all; vasehinnad viimase kolme aasta põhjas; nikkel odavnes kolme aasta kiireimas tempos; kulla hind hakkas pärast uue tipu saavutamist kiiresti kukkuma; nafta 30 aasta suurim kukkumine viis bensiini vabalangusesse.
Vaatamata aprilli esimeses pooles tekkinud lühiajalistele survestavatele faktoritele on metallihinnad järginud viimastel nädalatel pikaajalist tõusutrendi ning supertsükli suunda. Sisuliselt kõik suuremad metallid kallinesid, nii rauamaak kui vask tõusid viimase 10 aasta tippu.
Nädala börsiuudised: vasehinnad langesid nelja aasta põhja; alumiinium võttis vastu suure löögi; plii oli koos tinaga sellel nädalal erandiks; naftahinnad lähenevad 20 dollari piirile.