Kui Soomes läheb kutsekooli 60 protsenti noortest, siis Eestis läheb üle 70 protsendi gümnaasiumisse, tõi suurtööstur Enn Veskimägi hiljuti Äripäeva raadio saates "Tööstusuudised eetris" välja ühe haridussüsteemi kitsaskoha ja lisas, et kogu Eesti haridussüsteem vajaks reforme.
- Enn Veskimägi Foto: Andres Haabu
Vajame poliitilist otsust, kui palju noori pääseb õppima gümnaasiumisse ja kui palju läheb kutsekooli, sest praegu suuname noori justkui jõuga gümnaasiumis poole, märtsis EY aasta ettevõtja galal elutööpreemia vastu võtnud mööblitööstuse Standard omanik Enn Veskimägi. "Üks näide oli Tallinnas kutsehariduskeskuses, kus mehhatroonikute kaks gruppi ei tulnud täis ja samal ajal oli näiteks tütarlaste küünetehnikute konkursil 30 kohale 90 tahtjat. Kogu haridus vajab reforme, see on selge," märkis ta.
Seotud lood
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.