Eestis Amada tootmistehnikat müüva OÜ Aider tegevjuht Henri Tabri on seda meelt, et varasemad tellimused aitasid metallifirmadel oma tootmist eriolukorra esimese kuu jooksul käimas hoida.
- Metallitööstuse HY-Tech Comp fiiberlaser Amada 4kw Foto: Hyrles OÜ/HY-Tech Comp OÜ
“Ka meil oli kuni aprilli esimese nädalani veel tööd ja käisime isegi paari juba ammu tellitud seadet paigaldamas. Aga pärast seda hakkas teenindusmeeskonnale väljakutseid kõvasti vähemaks jääma,” kirjeldas Tabri. “Mida aeg edasi, seda kriitilisemaks olukord läheb. Tootjatega on sama lugu – üldiselt öeldakse, et praegu veel on tööd, aga meilikast on tühi ja uusi asju peale ei tule. Mõni suurem, näiteks autotööstusele tootev ettevõte toimib praegu ehk 70–80% võimsusega, aga ainult tänu sellele, et toodetakse lattu, n-ö puhvriks, et kriisi lõppedes oleks kohe midagi välja saata.”
Seotud lood
Kui aprilli keskpaigani suutsid metalli- ja masinatööstuse ettevõtted veel varasemaid tellimusi täites n-ö inertsist edasi liikuda, siis nüüd kipub eriolukorrast tingitud seisak ka neile kohale jõudma.
Eesti Masinatööstuse Liidu tegevjuht Triin Ploompuu usub, et metalli- ja masinatööstuse vallas tegutsevad ettevõtted saavad pakkuda klientidele piisavalt paindlikkust ennekõike tänu võõrtööjõule.
Kiiresti muutuvad ajad nõuavad valmisolekut kiireteks arenguteks ka ettevõtetes ning töötajate oskustes. Pidev areng ja enesetäiendus pole tänases maailmas erand, vaid argipäev. Selle eest, et püsida järjel keevitamismaailmas toimuvaga, kannab Eestis hoolt Weldman.