• 31.01.20, 10:02

Eesti-Norra koostööprogramm toetab tööstuse digitaliseerimist

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avab 1. veebruaril taotluste vastuvõtu Eesti – Norra koostööprogrammi „Green ICT“ põhitoetusskeemi, mille kogueelarve on 18,8 miljonit eurot. Koostööprogrammi raames on ettevõtetel võimalik saada toetust näiteks tööstuse digitaliseerimiseks, IKT-l põhinevaks tootearenduseks ja tervisetehnoloogia lahenduste väljatöötamiseks.
Nii Norrale kui Eestile on oluline saavutada majanduskasv, mis ei tule puhta elukeskkonna arvelt, ütles Norra Saatkonna ajutine asjur Ole Øveraas
  • Nii Norrale kui Eestile on oluline saavutada majanduskasv, mis ei tule puhta elukeskkonna arvelt, ütles Norra Saatkonna ajutine asjur Ole Øveraas Foto: Pixabay
Eelistatud on Eesti ja Norra ettevõtjate ühisprojektid, teatas EAS.
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu sõnul on programmil tähtis roll Eesti ja Norra vahelise innovatsioonialase koostöö tugevdamisel. “Samuti on programmi puhul oluline, et tuge saavad Eesti ettevõtete uuenduslikud IKT projektid ning lahendused tööstusettevõtete digitaliseerimiseks, mis suurendavad ressursside säästlikku kasutamist, ettevõtete tootlikkust ning kasvatavad lisandväärtust ja konkurentsivõimet,” lisas Karu.
Norra Saatkonna ajutise asjuri Ole Øveraasi sõnul on Norral kõrged ootused ettevõtlusprojektide mõõdetavate keskkonnatulemuste suhtes. „Nii Norrale kui Eestile on oluline saavutada majanduskasv, mis ei tule puhta elukeskkonna arvelt. Keskkonnasõbralikud tehnoloogiad pakuvad selles osas tõenäoliselt kõige jätkusuutlikumat tulevikulahendust,“ ütles Øveraas.
EASi juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul on ettevõtete huvi programmi vastu suur. “Jaanuaris toimunud infopäeval osales üle saja ettevõtte. Huvi tuntakse eelkõige uudsete tööstuslahenduste ning tootearenduse vastu erinevates valdkondades, näiteks tervisetehnoloogiad ja energiatõhusus,” rääkis Harjo.
Taotluste vastuvõtt on EASi iseteeninduskeskkonnas avatud 1. veebruarist kuni 31. märtsini. Toetust saavad taotleda Eestis registreeritud ettevõtted, projekti partnerina on oodatud Norra ettevõtted ja valdkondlikud võrgustikud (klastrid, ülikoolid, assotsiatsioonid jm). Toetus ühe projekti kohta on 200 000 – 700 000 eurot, tervisetehnoloogia puhul on toetuse ülempiir 1 250 000 eurot.
Programmi rahastatakse Norra finantsmehhanismide 2014–2021 vahenditest.

Seotud lood

  • kestlikkusuudised.ee
  • ST
Sisuturundus
  • 06.01.25, 08:00
Avaneb toetus jäätmete ringlussevõtu investeeringuteks
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avas 6. jaanuaril toetuse ettevõtetele, et suurendada jäätmete ringlussevõttu. Toetust saab küsida ettevalmistavateks tegevusteks, jäätmete ringlussevõtuks ning andmetega seotud digilahenduste väljatöötamiseks.

Enimloetud

1
Suur lugu
  • 13.01.25, 07:00
Põlva puidutööstus Peetri Puit laiendab tehast. “Me ei saa seista paigal, kui maailm meie ümber areneb”
Peeter Peedomaa: “Rasked ajad õpetavad, püsima jäävad vaid tõelised väärtused“
2
Uudised
  • 14.01.25, 07:57
Luubi all Eesti ja Läti maksud. Fibenoli finantsjuht näeb Lätis kolme eelist
Advokaat: Eesti kolm erinevat maksustamise mudelit viivad investorid segadusse
3
Uudised
  • 13.01.25, 18:53
Eestis läheb kümnete miljonite eurode eest metsa müüki
4
Uudised
  • 14.01.25, 11:40
Kristjan Rahu puidutööstus värbas uue juhi Rootsi kontsernist
5
TOP
  • 16.12.24, 07:00
Suur tööstuse TOP 2024: võitja tuli, nägi ja võitis
Nimekirjas 550 tööstusettevõtet!
6
Arvamused
  • 13.01.25, 15:22
Aigar Vaigu: kevadel avame ukse Eesti kiibiärile
Oma kiibikeskus aitab luua tugeva lisandväärtusega ettevõtlust

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele