Üks võimalus tööstusettevõtet efektiivsemalt juhtida ja oma tootlikkust tõsta, on võtta kasutusele tehnoloogia, mis aitab mõõta töötajate tööd ja sellele kuluvat aega, teha kergesti kättesaadava statistika põhjal juhtimisotsuseid ning näha reaalajas ekraanidelt ülevaadet, kuidas töö üksustes ja vahetustes toimub.
- Neiseri tootmishoone. Foto: Indrek Susi
Töötajate efektiivsus tõuseb 10% juba siis, kui paluda neil registreerida töökohal oma tööd ja pausid? Põhjus peitub läbipaistvuses - töötaja teab, et tema tööaeg (sealhulgas hilinemised) on juhile nähtavad.
Neiser Group AS-i tootmis- ja juhtimissüsteemide arendusjuht August Kull kinnitab, et töötajate tööaega mõõtmata on keeruline töötajaid ja tööprotsesse juhtida.
"Lisaks mõõdame ka töötajate töö sooritust, mille abil saame kätte tööl oldud aja efektiivsuse. Milleks see on vajalik? Nii teame, kas töötajaid on vaja suunata, koolitada või paigutada ümber teisele tööle," selgitab Kull.
Digitaalne tööaja planeerimine ja arvestus aitab kokku hoida ka administreeriva personali tööaega ning vähendada vigu, mis tekivad andmete käsitsi sisestamisest. Seda tänu võimalusele lõimida tööaja mõõtmise lahendus ettevõtte raamatupidamise programmiga, kus palgaandmed liiguvad ühest programmist teise automaatselt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avas 6. jaanuaril toetuse ettevõtetele, et suurendada jäätmete ringlussevõttu. Toetust saab küsida ettevalmistavateks tegevusteks, jäätmete ringlussevõtuks ning andmetega seotud digilahenduste väljatöötamiseks.