• 21.07.17, 16:36
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mainor Grupp jätkab hoogsa kasvuga - poolaasta kasum 59% suurem

Üldist tootluse kasvu iseloomustavateks näitajateks on grupi töötajate arv, mis vähenes 5% võrra 228 töötajale ja keskmine palk, mis tõusis 4%. Suurima panuse Mainori grupi tulemustesse andis Ülemiste City arendaja Mainor Ülemiste AS, kelle müügitulu oli 3,8 miljonit eurot, kasvades 39 protsenti. Mainor Ülemiste esimese poolaasta ärikasum koos kinnisvara väärtuse kasvuga oli 5,1 miljonit eurot kasvades 75% võrrelduna eelmise aasta sama perioodiga. Tänavu 6 kuuga investeeris Mainor Ülemiste 7 miljonit eurot.
Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak.
  • Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak. Foto: Andras Kralla
„Avasime Ülemiste Citys esimesel poolaastal kaks olulist teenusettevõtet, mis väärindavat siinset elu- ja töökeskkonda - Gurmeerestorani Juur ja spordiklubi MyFitnessi uhkeimad klubiruumid,“ ütles Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak. 350 ruutmeetril laiuv 85-kohaline tipprestoran avati vanas Dvigateli tehase tootmishoones ja seal saab einestada ka pärast tööpäevade lõppu ja nädalavahetuseti. Niisamuti on Ülemiste City linnaku tervikliku arengu seisukohalt oluline MyFitnessi Eesti suurima jõusaaliga spordiklubi avamine, mis pakub sportimiseks kaasaegseima tehnikaga varustatud spordisaale ning ujulat.
Olulise panuse Mainori grupi esimese poolaasta majandustulemustesse andsid veel Ülemiste City’t energiakandjatega varustav Dvigatel Energeetika AS, mis stabiilse 1,6 miljoni euro suuruse käibe juures näitas kasumi 32%-st kasvu 340 tuhande euroni ja aknatootja Rekman, mille käive ulatus 2,2 miljoni euroni kasvades võrreldes aasta varasema 56%.  Aknatootja põhiline kasv tuli ekspordist, mis suurenes üle 3 korra.
AS Mainor tegeleb peamiselt Ülemiste City kui targa linna arendamise ja gruppi kuuluvate ettevõtete tegevuse strateegilise juhtimisega. Tütar- ja sidusettevõtted tegutsevad hariduse, puidu, metalli ja energeetika alal ning annavad tänaseks tööd kokku ligikaudu 230 inimesele. Mainor on olnud kasumis 25 aastat ehk kogu äriettevõttena tegutsemise aja.

Seotud lood

  • kestlikkusuudised.ee
  • ST
Sisuturundus
  • 20.12.24, 11:41
Kliimakriis ähvardab ka Eesti ettevõtteid – kas oled riskideks valmis?
Põhjamaade kontekstis võivad kliimariskid tunduda jätkuvalt ehk kauged, kuid ometi ei jää neist puutumata ka siinsed ärid, mõjutades peale põllumajanduse näiteks kaubandust, kinnisvara, pangandust, kindlustust. Nõustamisagentuuri Sustinere keskkonnaeksperdi Imre Bányászi sõnul tuleb ettevõtluse seisukohast lisaks asukohale läbi kaaluda tarneahelaga seotud ohukohad.

Enimloetud

1
Suur lugu
  • 13.01.25, 07:00
Põlva puidutööstus Peetri Puit laiendab tehast. “Me ei saa seista paigal, kui maailm meie ümber areneb”
Peeter Peedomaa: “Rasked ajad õpetavad, püsima jäävad vaid tõelised väärtused“
2
Uudised
  • 14.01.25, 07:57
Luubi all Eesti ja Läti maksud. Fibenoli finantsjuht näeb Lätis kolme eelist
Advokaat: Eesti kolm erinevat maksustamise mudelit viivad investorid segadusse
3
Uudised
  • 13.01.25, 18:53
Eestis läheb kümnete miljonite eurode eest metsa müüki
4
Uudised
  • 14.01.25, 11:40
Kristjan Rahu puidutööstus värbas uue juhi Rootsi kontsernist
5
TOP
  • 16.12.24, 07:00
Suur tööstuse TOP 2024: võitja tuli, nägi ja võitis
Nimekirjas 550 tööstusettevõtet!
6
Arvamused
  • 13.01.25, 15:22
Aigar Vaigu: kevadel avame ukse Eesti kiibiärile
Oma kiibikeskus aitab luua tugeva lisandväärtusega ettevõtlust

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele