Venemaa kavatseb vallutada Aasia puidugraanulite turu. Graanul Invest seal konkureerida ei kavatse.
Masinatootja Hekoteki juht Heiki Einpaul rääkis, et Venemaal on pead tõstmas bioenergeetika. „Eestis ju puidujäätmeid kui selliseid põhimõtteliselt ei eksisteeri, sest kõik saetööstuse kõrvalproduktid leiavad kasutuse. Venemaal nähakse neid veel tihtipeale jäätmetena,“ rääkis ta ja ütles, et selleks, et Venemaa bioenergeetika tarbijaks muutuks, läheb veel väga palju aega. Küll aga on Venemaa tema sõnul taibanud, et puidugraanuleid tasub toota Aasia turu jaoks. „Tõusvad turud on kindlasti Jaapan ja Korea, mida siin kõik vaatavad.“
Einpaul märkis, et Venemaa toodab puidugraanuleid vaid natuke rohkem kui Eestis praegu toodetakse, natuke üle miljoni tonni aastas.
Euroopa suurima puidugraanulitootja Graanul Investi omanik Raul Kirjanen ütles, et kuna Venemaa idaosa on Aasiale nii lähedal, on logistiliselt loogiline, et nad keskenduvad Aasia turule.
„Meie oleme jällegi geograafiliselt Aasiast väga kaugel ja suurte kokkulepetega Aasias on keeruline, sest logistika sinna on kallis. Aasia ei ole ega lähiajal ka ei saa meie jaoks oluliseks turuks.“
Seotud lood
Puidugraanulite tootja Graanul Invest suutis eelmisel aastal käivet kasvatada, kuid mitte nii palju kui oleks lootnud.
Äripäeva puidutööstusettevõtete edetabelis mullu kolmandale kohale tulnud AS Graanul Invest, Euroopa üks suurim puidugraanulite tootja, jätkab investeeringute tegemist nii koostöötmisjaamade ehitusse kui metsatööstusse.
Graanul Investi omanik Raul Kirjanen annab harva usutlusi, aga kui siiski nõustub, räägib südamest. Kirjaneni arvates piirab riik liigselt Eesti erametsaomanikke, raiskab mõttetustele hiiglaslikke summasid ega mõtle valimistsüklist kaugemale.
Äripäeva aasta ärimeheks valitud Raul Kirjanenile kuuluv Graanul Investi kavatsused Belgia ühe suurema söeelektrijaamaga läksid vett vedama, kirjutas Eesti Ekspress.