Eesti Energia tütarettevõttele Enefit väljastati Poola energiaturgu reguleerivalt ametilt luba elektri ja maagaasiga kauplemiseks. Ettevõte keskendub väike ja keskmise suurusega ettevõtete ning suuremate tööstusklientide teenindamisele.
- Karla Agan Foto: Eesti Energia
Eesti Energia energiamüügi juhi Karla Agani sõnul on äritegevuse alustamine Poolas osa Eesti Energia strateegilisest eesmärgist kasvada Baltikumi elektrimüüjast Läänemere piirkonna energiamüüjaks ja energiateenuste pakkujaks. „Oleme tänaseks Lätis ja Leedus edukalt tegutsenud üle kümne aasta ning kindlustanud arvestatava positsiooni Baltikumi energiaturul. Saadud kogemuste najal usume, et saavutame edu ka Poolas,“ ütles Agan pressiteates.
Enefit müüb Poolas klientidele elektrit ja maagaasi, mis ostetakse energiabörsidelt. Lisaks energia müügile pakutakse ka energiaga seotud konsultatsioone ja lisateenuseid. “Panustame Poolas pikaajaliste partnersuhete loomisele. Näeme, et Poola turul on ruumi energiamüüjale, kes pakub kliendi vajadustele vastavaid tooteid ja kvaliteetset personaalset teenindust,“ lisas Agan.
Poola elektrituru maht on aastas üle 161 TWh (teravatt-tund), mis on üle kuue korra suurem, kui Baltikumi elektriturg kokku, mis eelmisel aastal oli 25 TWh (sh Eesti 8, Läti 7 ja Leedu 10 TWh). Poola gaasituru maht on aastas üle 166 TWh, mis on neli korda suurem, kui Baltikumi gaasiturg kokku, mis eelmisel aastal oli 41 TWh (sh Eesti 5, Läti 14 ja Leedu 22 TWh).
Poola ettevõtte Enefit Sp. z o.o juhatuse liikmed on Eesti Energia energiamüügi juht Karla Agan, Eesti Energia Läti ja Leedu tütarettevõtete tegevjuht Janis Bethers ning Enefit Sp. z o.o juhataja Maciej Kowalski. Poola etttevõttes töötab kohapeal kuus inimest. Enefit Sp. z o.o ainuomanik on Eesti Energia.
Eesti Energia on energiakontsern, mis koosneb 23 äriühingust ja andis 2017. aasta esimeses kvartalis tööd keskmiselt 5850 inimesele. Ettevõte tegutseb lisaks Eestile Lätis, Leedus, Poolas, Saksamaal, Jordaanias ja Ameerika Ühendriikides.
Seotud lood
Energiaettevõtte teenis teise kvartaliga 13 miljonit eurot puhaskasumit ning esimese poole aastaga kokku 61 miljonit eurot. Kontserni teise kvartali müügitulud olid 177 miljonit eurot, kasvades aastaga 19%. Kulumieelne ärikasum ehk EBITDA ulatus kvartaliga 64 miljoni euroni, mida on aastavõrdluses 17% rohkem.
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.