Eesti riigis kehtib konkurentsiseadus, mille eesmärk on tagada vaba konkurents. "Mina olen mõelnud, et kui võtta loogiliselt, siis töötavad selle põhimõtte vastu kõik Eesti riigiasutuste makstavad ettevõtlustoetused ehk riigi enda käitumises on sees kahepalgelisus," kommenteeris Nääs ja lisas muigamisi, et juristide seas ringleb ütlus: "Erasektori korruptsioon on tulnud selleks, et jääda”.
Karistatavad tegu eraettevõtluse korruptsioonis on altkäemaksu võtmine, s.h selle lubamisega nõustumine. „Muideks, ka peanoogutus on nõustumine,” lisas Nääs.
Karistatav on samuti altkäemaksu andmine, s.h selle lubamine ja altkäemaksu vahendamine.
Altkäemaksu subjekt ehk isik, kes saab altkäemaksu võtta, on advokaadi sõnul „eraõigusliku isiku huvides majandustegevuses tegutsemiseks pädev isik“. Ja kõik eraõiguslikud isikud, s.h äriühingud, MTÜ-d, SA-d ja FIE-d. Välja arvatud füüsiline isik.
Altkäemaksu objekt - seadus kasutab siin mõistet "soodustus" (nt vara, igasugused asjad ehk kehalised esemed, sularaha, aga ka varalised õigused: reis, lennupilet ehk õigused, millele saab hinnalipiku külge panna. Ka tavapärasest odavamate hindade rakendamine võib olla käsitletud soodustusena, mida käsitletakse altkäemaksuna. Sealjuures ei ole rahaline väärtus ehk summa või kogus oluline „Altkäemaks võib olla ka 1 euro, ei ole vahet, kas ta on 1 või 100 000 eurot, karistus määratakse ikka ühe puuga,” märkis Nääs. Näitena eraettevõtlusest tõi Nääs Rimi ostujuhi kaasuse. Seal väljendus käitumine kahju tekitamises ja sealjuures esitas ka Rimi ise tsiviilhagi oma ostujuhi vastu. Rimile oli kahju tehtud 600 000 eurot.
Nääs tõi esile veel tõsiasja, et tähtsust ei oma ka asjaolu, kas altkäemaksuna antav vara või muu soodustus kuulub selle andjale või mitte, samuti see, kas altkäemaksu ese on saadud õiguspärasel või õigusvastaselt, näiteks varastamise teel.
Nääs tõi välja, et soodustuseks ei ole näiteks seksuaalteenused ehk mittevaralised väärtused, mille pole võimalik hinnalipikut külge panna ega ka pisiteenuste osutamine (nt soovituse kirjutamine).
„Iga lõuna äripartneriga ei ole siiski altkäemaks, väike reis samuti mitte, sest soodustusele ei pea alati järgnema vastusooritus,” ütles Nääs.