• 28.05.14, 11:48
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Emor: Eesti mainekaim suurettevõte on lihakombinaat

TNS Emori uuringu kohaselt sai mainekaimaks suurettevõtteks sel aastal Rakvere Lihakombinaat, järgnes Swedbank.
Kolmandat kohta jäid pingereas jagama RMK, Saku Õlletehas, EMT ja Tere. Tööandjate maine uuringus oli esikohal aga Eesti Energia, kellele järgnesid Tallinna Sadam ja RMK.
Uuringuekspert Mari-Liis Eensalu selgituse kohaselt väärtustavad inimesed klientide ja tööandjatena erinevaid asju ning see kajastub ka kahes mainitud paremusjärjestuses.
"Mõlema pingerea esikolmikusse mahub küll RMK, kuid sageli hinnatakse ettevõtteid üldise maine ja potentsiaalse töökoha vaatevinklist erinevalt," selgitas ta pressiteates.
Kui üldise maine pingereas on Eensalu sõnul suhteliselt paremal positsioonil toiduainetetööstus ja ka kaubandusettevõtted, kellega inimestel seostuvad vahetud positiivsed kliendikogemused, siis tööandjatena on kõrgelt hinnatud riigi omanduses olevad infrastruktuuri ettevõtted, kelle puhul hinnatakse töökoha stabiilsust. Samuti on tööandjatena kõrgemalt hinnatud mitmed tootmisettevõtted nagu Ericsson, Norma ja ABB ning ka Tallink.
TNS Emori uuringu andmetel on võrreldes eelmise aastaga suurettevõtete üldises pingereas kõige enam tõusnud Eesti Energia, RMK ja Tere maine. Tööandjatest on toetust võitnud Estonian Air ja Ericsson.
"Eesti Energia ja Estonian Airi puhul võib rääkida mainekuvandi taastumisest, millele eelnes üsna järsk langus. Nimelt oli elektrituru avanemine tarbijate jaoks suur muutus, millega tänaseks ollakse kohanemas. Estonian Airi kui tööandja maine langus 2013. aastal seostus liinide sulgemise ja pilootide streigiga, kuid tänaseks on usk ettevõttesse taastunud," tõdes Eensalu.
RMK üldist mainet iseloomustab tema sõnul pikem positiivne trend. "Tänu puhkevõimaluste arendamisele on RMK inimestel rohkem silmis ja südames. Ericsson Eesti ja elektroonikatööstuse kui terviku maine tööandjana on juba mitmendat aastat järjest positiivses trendis. Seda tõenäoliselt seetõttu, et nutiseadmed igapäevaelus annavad usku, et selles valdkonnas arengut ja tööd jätkub," ütles Eensalu.
50 mainekamat tööandjat seadsid aprillis pingeritta 1101 palgatöötajat üle Eesti. Suurettevõtete tuntuse ja maine uuring toimus samuti aprillis ning selle käigus hindasid 82 suurettevõtte tuntus- ja meeldivuskuvandit tuhat Eesti elanikku vanuses 15–74.
TNS Emori korraldatud Eesti suurettevõtete tuntuse ja maine uuring toimus sel aastal 15. ja tööandjate maine uuring 9. korda.
Kaubamärki TNS Emor kasutav AS Emor on 1990. aastal loodud teabe- ja uuringuteenuste pakkuja. Alates 2001. aasta algusest kuulub Emor üleilmsesse turundusteabe kontserni TNS. See on osa Kantarist, mis on maailmas suuruselt teine teabeteenuste kontsern.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.11.24, 16:59
Via Express pakub kvaliteetset ning keskkonnasõbralikku transporditeenust tava- ja režiimkaupadele
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele