AS Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuhi Enel Kolgi sõnul püütakse hoida ettevõtte keskmist palka Eesti keskmise tasemel.
AS Balbiino selle aasta esimese nelja kuu keskmine töötasu oli võrreldes eelmise aasta sama perioodiga küll 9% suurem, kuid palgakasv oli peamiselt tingitud ettevõtte struktuurilistest muudatustest, mille käigus panustati oskusteabesse ning palgati juurde spetsialiste.
„Tugevat palgasurvet me ei tunneta. Osalised palgakorrektuurid viidi läbi 2013. aasta kevadel ning mõningatel astmetel jõustusid need tänavu jaanuaris. Personaliosakonna suurimaks väljakutseks on leida igal kevadel ligi 60 hooajatöölist, et ilusate suveilmade korral kõik jäätisesõbrad suu magusaks ja jahutust saaks,“ märkis Kolk ja lisas, et sel aastal ettevõte suurt palkade kasvu ei planeeri.
„Püüame lisaks palgale pöörata suurt tähelepanu töötajate individuaalse heaolu tõstmisele läbi ühisürituste, isiklike ja rahvatraditsioonist tulenevate tähtpäevade tähistamise ning sportimisvõimaluste. Näiteks oleme korraldanud ühiseid väljasõite saarele, külastanud koos peredega muuseume, teatreid jmt. Tööalaselt oleme võimaldanud teatud ametikohtade lõikes paindlikku töökorraldust,“ lisas Kolk.
Statistikaameti teatel tõusis tänavu esimeses kvartalis keskmine palk kõigil tegevusaladel. Tööstusuudised uurib tuntud tööstusfirmadelt, kui palju on nad palku tõstnud ning millised on ettevõtete töötajatele suunatud motivatsioonipaketid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Põhjamaade kontekstis võivad kliimariskid tunduda jätkuvalt ehk kauged, kuid ometi ei jää neist puutumata ka siinsed ärid, mõjutades peale põllumajanduse näiteks kaubandust, kinnisvara, pangandust, kindlustust. Nõustamisagentuuri Sustinere keskkonnaeksperdi Imre Bányászi sõnul tuleb ettevõtluse seisukohast lisaks asukohale läbi kaaluda tarneahelaga seotud ohukohad.